10 fakti, millega veenda oma ülemus massaažitooli rentima

Kuigi paljud eestlased peavad massaaži kaks korda aastas spaas nauditavaks luksusteenuseks, võiks massaaž oma ravivatest omadustest lähtuvalt olla meie tavapärase terviserutiini osa. Pahatihti ei ole massaaži võimest valu ennetada ja leevendada teadlikud ka need inimesed, kelle juhitud firmas veedame suure osa päevast – enamasti valuga lõppevas sundasendis seistes või istudes.

Seetõttu leiadki järgnevalt 10 lihtsalt lahti selgitatud massaažitoole puudutavat fakti, mida tutvustada oma ettevõtte juhtkonnale, et regulaarne massaaž viimaks ka oma ettevõtte terviserutiini lisada!

1.ENNETUS. Alustame tähtsaimast: kaela-, alaselja-, randme- või õlavalu kogeb igal aastal 74% istuva loomuga tööd tegevatest eestlastest1. See tähendab, et töötajate krooniliste valudega tuleb tegeleda igal juhul: kroonilised ja ägedad valud on kõige levinum kutsehaigus Eestis. Regulaarne massaaž on tõestatult valu ennetava ja leevendava mõjuga.

2. HIND. Üks seanss tavamassööri juures maksab 25–40 eurot, mis teeb 50 töötajaga firmale selle olulise teenuse kuluks vähemalt 1250 € kuus – ning sealjuures saavad töötajad massööri juures käia vaid kord nelja nädala jooksul. Massaažitooli rent jääb koos käibemaksuga vahemikku 80–270 eurot kuus. Nii saavad need samad 50 töötajat massaažitooli kasutada kas või iga päev ning seda kordades odavamalt.

3. REGULAARSUS. Teadustööd2 leiavad, et kord kuus nauditavast massaažist ei ole valu leevendamiseks kasu: see sobib pigem ennetuseks. Võttes aga arvesse, et 74% eestlasi on valuga juba hädas, peaks enamik meist kasutama massaažiteenust oluliselt rohkem kui kord kuus – näiteks kord nädalas. Massaažitool annab võimaluse seda regulaarsust ilma lisakuludeta suurendada.

4. AEG. Mitmed Borealise massaažitoole rentivad firmad on toolide kasutamiseks loonud veebipõhise ajatabeli, kuhu on endale toolis aja broneerimiseks ligipääs igal ettevõtte töötajal. Tänu sellele ei kaota töötajad telefoni või meili teel broneerimiseks kuluvat väärtuslikku aega ning saavad seansi aega ise muuta. Samuti hoitakse aega kokku massööri juurde või sealt tagasi sõitmise arvelt. Massaažitooli seansid on reeglina ka lühemad – enamasti 20–40 minuti pikkused.

5. PERSONAALSUS. Pea kõigil Borealise massaažitoolidel on nii palju seadistusvõimalusi, et pole vahet, kas ettevõttes on 10 või 100 töötajat – igaüks neist saab tooli vastavalt oma soovidele ja eripäradele seadistada. Automaatsed sensorid oskavad hinnata toolis istuja kehakuju, pikkust ja kaalu; kasutaja ise saab aga valida kasutatava massaažitehnika, -programmi, -tugevuse, -ulatuse, -sügavuse ja väga palju muud.

6. STABIILSUS. Borealise massaažitoolide kvaliteet on väga hea ega sõltu sellest, mitu klienti on seda juba sel päeval kasutanud või kui vana tool on. Enne kipub “vananema” massaažitooli tehnoloogia ning luuakse uusi, veel võimekamaid mudeleid – massaažitoolide eluiga on aga väga pikk. Seega ei valmista massaažitool kunagi pettumust: kasutaja teab täpselt, mille saab. Stabiilne kvaliteet aga ei tähenda, et massaaž oleks üksluine: üks ja sama masin kasutab nii spordimassaaži, klassikalise ehk Rootsi massaaži, shiatsu-massaaži kui ka Tai massaaži elemente.

7. DISKREETSUS. Tänu sellele, et massaaži viib läbi masin – ja mitte inimene – on võimalik masseerida ka neid kohti, mis muidu massööri juures ebamugavuse tõttu tähelepanuta võivad jääda. Üheks selliseks piirkonnaks on tuhar ja tagareis, mille eest hoolitsemine on istuva töö või pideva autosõidu puhul ülioluline. Kui “saba” passiivsest istumisest valutab, on tuharalihaste eest hoolitsemisest ääretult palju abi. Lisaks sobib massaažitool neile, kes massööri juures lahti riietumist pigem vältida soovivad.

8. KULUTÕHUSUS. Massaažitooli rendiks tehtav väljaminek on pigem väike, ent kasu väga suur – ka rahalises mõttes. Esiteks peavad töötajad võtma vähem haiguspäevi ja kannatavad vähem tööhaiguste käes, mis on selge kokkuhoiukoht. Teiseks aitab päeva keskel nauditav massaaž töötajate mõtteid ergutada ja seejärel paremini oma tööülesandeid täita. Kolmandaks on töötajad massaaživõimaluse olemasolul lihtsalt positiivsemalt meelestatud, sest nende tööandja vaatab neid kui pikaajalisi partnereid, kelle tervise eest juba täna hoolt kanda.

9. VÄRBAMISEELIS. Massaažitooli sisaldava motivatsioonipaketi mainimine on töökuulutust koostades võimalus teistest erineda – eriti, kui töötasu reklaamitakse enamasti kui “motiveerivat” ja kollektiivi kui “sõbralikku”. Infotehnoloogia alal tegutsevates ettevõtetes on massaaživõimalus istuva töö tõttu üldjuhul standardpaketi osa, mistõttu tasub leida kulutõhusaim viis selle regulaarseks pakkumiseks. Teistes valdkondades võib massaažitooli olemasolu lisaks kulutõhususele aga värbamisel hoopis oluliseks eeliseks olla.

10. USALDUSVÄÄRSUS. Eesti ettevõtetes on kasutusel üle 200 Borealise massaažitooli, ja 80% neist firmadest jääb tooli kasutama kauemaks kui 6 kuuks, paljud aga aastateks. Massaažitooli rent on väga muretu teenus: tool ei vaja erilist hooldust ning tekkivad probleemid lahendab rendileandja. Kui tekib soov vahelduse järele, saab mõne aja möödudes tooli aga järgmise mudeli vastu vahetada.

 

Prindi see artikkel välja või saada link meiliga ülemusele – ning palu tal võtta mudelite proovimiseks ühendust Borealise müügijuhiga. Kõiki “Kondimootoriga tööle!” 2018 osalevaid ettevõtteid premeerime ka ühe eriti hea pakkumisega: kui rendite mis tahes Borealise massaažitooli ettevõttesse kolmeks kuuks, on neljas kuu teile tasuta! Pakkumist saab kasutada kuni 31. oktoober 2018. Vaata lisa www.borealis.ee ja tule meie esindusse Tallinnas või Tartus!

 

Kasutatud teadustööde viited:

1Oha, K., Animägi, L., Pääsuke, M., Coggon, D., & Merisalu, E. (2014). Individual and work-related risk factors for musculoskeletal pain: A cross-sectional study among Estonian computer users. BMC Musculoskeletal Disorders, 15(1), 181.

2Moyer, C., Rounds, J., Hannum, J., & Cooper, Harris. (2004). A meta-analysis of massage therapy research. Psychological Bulletin, 130(1), 3–18.

2 thoughts on “10 fakti, millega veenda oma ülemus massaažitooli rentima

 • 14. sept. 2018 at 06:32
  Permalink

  Meie ettevõte rentis medpoint.ee käest. Samuti väga võimas ja kaasagne tool ja hind isegi parem.

  Reply
  • 4. okt. 2018 at 05:54
   Permalink

   Massaažitool peab loomulikult sobima ettevõtt rahaliste võimalustega, aga eeskätt ikka selle töötajate füüsiliste vajadustega – istuv kontoritöö, sundasendis töö tootmises, töö jalgadel, vaimse stressi rohke töö. Hea massaažitool katab kümnete töötajatega ettevõttes iga töötaja vajadused ja peab ajale vastu. Tool võib olla soodne, ent kui see pole efektiivne, on see ettevõttele hoopis kulu-, mitte kokkuhoiukoht.

   Lisaks peaks tooliga kogu rendiperioodil kaasnema hooldus, kus vajadusel suudetakse tool mõne päevaga asendada; tooliga peavad kaasa tulema eestikeelsed kasutusjuhendid – ja nii edasi.

   Meie populaarseima tooli rendihind on täna 179€+KM, ehk siis hinnalt täpselt samas klassis. Ent oleme selle mudelini jõudnud pärast 10 aastat erinevate massaažitoolide testimist. Praegu on Borealisel rendis-müügis 15 erinevat mudelit ning meie toolid asuvad 300 Ettevõttes üle Eesti. Meil on suurim rendipark, kiireim tarne, kõige turvalisemad ja vastupidavamad mudelid Eestis – tooli rentides muutuvad sellised asjad väga oluliseks. Massaažitool pole meie valikus üks toode paljudest, vaid see üks ja ainus, mida läbi ja lõhki tunneme. Soovitame julgelt meie mudeleid proovima tulla! 🙂

   Reply

Lisa kommentaar