Mida teeb ilus päikseline suvi tööga?

Soojad ilmad on lõpuks käes. Juhhei! Kes meist ei oleks seda juba pikisilmi oodanud? Peale kaheksat kuud kestnud talve on iga päikesekiir kriitilise tähtsusega, et me, eestlased, vajalikku D-vitamiini ja elurõõmu omastada saaksime.

Kuigi suvi tähistab koolilastele vabadust ja tööinimestele puhkuste aega (Kas olete suvisel ajal proovinud mõnd projekti läbi viia? Kui jah, siis mõistate nii puhkuste ilu kui ka valu), on see tegelikult nagu iga teinegi osa aastast. Tööl tuleb ilusa ilma kiuste ikka käia. Kui aga kadedus teise suve nautiva ligimese üle kipub sinus võitu saama, tasub läbi mõelda asjaolud, mis aitavad suvist tööaega veidi erilisemaks teha.

Kõigepealt võid proovida suve kontorisse tuua. Alusta näiteks sellest, et riietud suviselt, kergemalt ja rõõmsamalt. Kui tegemist pole just äärmiselt range dresscode’iga ettevõttega, on nii meestel kui naistel võimalik suvekuudel oma garderoobi vastavalt muuta. Teine variant – ostke kolleegidega värskeid lilli või maasikaid ja mustikaid oma laua juurde. Looduse värskus ja värvid aitavad jällegi olla ‘näpuotsaga’ suvises õues seni kaua, kuni töönädal läbi ja saab tõepoolest nädalavahetuseks maale loodusesse sõita.

Kui töö seda võimaldab, on järgmine samm viia töö õue. Kõige lihtsam on teha oma lõunapausid või väikesed koosolekud õues. Välja parki või maja terrassile on võimalik kaasa võtta nii enda kodune kui ka söögikohast kaasa ostetud lõuna. Ka paljud kohvikud on avanud väliterrassi, kus on mõnus kolleegidega pausi pidada. Kasvõi pooltunni õues veetmine aitab puhastada mõtteid, vähendab stressi ja väsimust ning aitab ülejäänud päevale sisse puhuda värsket energiat.

Kõige lihtsam on teha oma lõunapausid või väikesed koosolekud õues.

Kel aga töökorraldus ka kaugtööd soosib, on suvi imeline aeg oma kontor nelja seina vahelt välja kolida. Kui palju korraga ei taha, saab veeta vaid ühe päeva õues värskes õhus, näiteks kodu- või kohviku terrassil või selleks spetsiaalselt ülespandud õuekontoris. Igal aastal kohtab vähemalt korra sellist ettevõtmist, kus asjahuvilised kogunevad, panevad wifi võrgu püsti ja kõik huvilised saavad värske õhu ja päikesega välikontorit nautida. Miks mitte algatada ise järgmine? Veelgi vägevam ettevõtmine oleks kogu meeskonnaga maale pagemine. Kasvõi paar päeva looduse rüpes võib meeskonnatööle mõjuda tervendavalt. Tavapärasest erinev töökeskkond viib inimese välja mugavustsoonist, aitab uutel mõtetel ligi hiilida ning kõige tipuks on see imeline võimalus meeskonnavaimu virgutamiseks. Kuigi päike on vahva, tasub selle kõige juures aga jälgida, et keegi endale liiga ei teeks. Olenemata temperatuurist tasub riietuda kihiliselt, katta end liigse päikesepaiste eest ning juua palju vett.

Kas mõni neist võimalustest tundus teie kontoris tehtav? Ära jäta seda vaid mõtteks, vaid proovi kohe järele! Veelgi paremate mõtete puhul jaga seda ka enda kolleegidega ning tehke sellest suvest üks vinge tööperiood!

Laane Reti Västrik

Laane Reti on cum laude lõpetanud organisatsioonipsühholoogia magistriõpingud Tallinna Tehnikaülikoolis ning töötab TransferWise'is personalispetsialistina.

Lisa kommentaar