5 küsimust: SportID Eesti turu müügijuht Andres Joosep jr

Käesolev lugu ilmus ajakirjas Terve Firma sügisel 2018

Saage tuttavaks: Andres Joosep jr (fotol punavalges särgis) on SportID Eesti turu müügijuht. Terve Firma ajakiri küsis Andreselt mõned kiired küsimused, et saada teada, kuidas Eesti ettevõtted sportlikusse töötajasse suhtuvad.

 1. Oma töös puutud sa kliendi poolel kokku peamiselt personaliosakonna inimestega. Kui spordilembene on su meelest keskmine personalijuht või -spetsialist Eestis?
  Keskmine personalijuht Eestis suhtub sporti väga positiivselt. Isegi, kui personalijuht ise aktiivselt sporti ei tee, siis annab ta alati endast parima, et tema töötajad saaksid olla aktiivsed ning tegeleda oma meelisspordialadega!
 2. Mis on kõige levinum küsimus, mida sinult alati SportID kohta küsitakse? Mida sa vastad?
  Mis asi on SportID? Tavaliselt vastan, et tegemist on IT-süsteemiga, mis aitab ettevõttel oma töötajatele sporditoetust pakkuda.
 3. Kas Eesti ettevõtted pakuvad sporditoetust missioonitundest oma töötajate ees või sellepärast, et kõik teised seda teevad? Põhjenda lühidalt.
  Eesti ettevõtted on aastatega spordi suhtes soojenenud ning täna pakutakse sporditoetust 90% ettevõtetes just missioonitunde pärast. Tänaseks on ka Eestis mõistetud, et terve ning õnnelik töötaja on hea töötaja. Mis saakski sellele paremini kaasa aidata kui aktiivne eluviis?
 4. Oled ise Eesti esiliiga tasemel jalgpallur Tartu Welcos. Kui head müügiinimesed on sportlased? Kas sportlane on üldse parem töötaja kui mittesportlane?
  Minu arvates on sportlased parimad müügiinimesed, sest spordist õpitud hasart ning võitlusvaim kanduvad edasi töösse! Alati tahad nii väljakul kui ka müügis anda endast parima, ning iga võidetud klient on justkui löödud värav. See sama võitlusvaim ning distsipliin spordist kandub edasi igale elualale, seega on sportlane kindlasti parem töötaja kui mittesportlane. NB! Minu jaoks on sportlane ka see, kes paar korda nädalas metsa all jalutamas käib! Tähtis on olla aktiivne ja ennast liigutada.
 5. Kuidas ühendad tööd ja treeninguid?
  Mina käin alati tööle kondimootoriga, ehk siis kas rattaga või jala. Samuti teeme raskel tööpäeval üheskoos kontoris vahelduseks võimlemist, et ergutada üles nii oma vaim kui ka keha!

Lisa kommentaar