Aprill on töökohaspordikuu!

Aprillis tähistatakse SportID, Eesti Firmaspordi Liidu, Eesti Olümpiakomitee, Ühenduse Sport Kõigile ja Kultuuriministeeriumi eestvedamisel töökohaspordikuud, mille eesmärk on kutsuda inimesi üles töökohal või kolleegidega liikuma ning tööandjaid üles looma oma töötajatele liikumisvõimalusi.

Töökohasport tähendab töö ajal tehtavat või tööandja poolt motiveeritud kehalist liikumist, mis ei ole seotud tööülesannete täitmisega ning mille eesmärgiks on töötaja hea tervise ning vaimse- ja füüsilise võimekuse tagamine. Igapäevased tööülesanded ei taga piisavat kehalist vaheldust, vaid pigem võivad seda hoopis pärssida ja koguni vigastusi põhjustada, kui tööajal hoitavaid staatilisi asendeid või ühekülgseid liikumismustreid mõtestatult ei tasakaalustata.

Töökohasport on ettevõtetes esindatud erineval moel. Populaarne on töötajatele makstav sporditoetus ja ühistreeningud. Samuti viiakse läbi kontorivõimlemisi ja innustatakse aeg ajalt kontorilaua tagant teadlikult tõusma. Korraldatakse ka kõigile kergemaid sportlikke jõukatsumisi, näiteks sammulugemisvõistlused ja lauatennise- või lauajalgpalliturniir kontoris. Igaüks leiab lemmiku vastavalt oma kontori ja ettevõtte eripäradele.

Seega kutsume terve aprilli jooksul kõiki ettevõtteid, organisatsioone, riigi- ja kohaliku omavalitsusasutusi korraldama oma kollektiivis sportlikke ja tervislikke ettevõtmisi. Palume need ettevõtmised registreerida, et looksime üheskoos töökohaspordikuu sündmuste kalendri. Sündmusi saab registreerida siin.

Lisaks kutsume 1.-30. aprillil kõiki üles märkima oma liikumiskordasid liikumisäppis FIT100. Nende vahel, kes saavad kuu jooksul kirja vähemalt 15 liikumiskorda, loositakse välja 6 paari NIKE Free spordijalatseid.  FIT100 äppi (SportID International) saad alla laadida Apple Store’ist ja Google Play Store’ist.

Töökohaspordikuu raames on valmimas ka lõbusad spordivideod ettevõtete kontorites. Kõikide soovi avaldanute vahel valiti välja 20 ettevõtet, kelle juurde minnakse filmima ja igal tööpäeval alates 1. aprillist kuni 26. aprillini postitatakse tehtud videod Firmaspordi sotsiaalmeediasse ja SportIDease blogisse.

Esimeses videos on Töökohaspordikuu eestvedajad külas Merko Ehitusel!

Lisa kommentaar