Eeskujulik ettevõte: Zeroturnaroundi kontorivõimlemine

Eelmises postituses kirjutasime sellest, kuidas üheks töökoha tervislikkust tõstvaks tegevuseks võiks olla kontorivõimlemine. Ilmselt lugesid seda nii mõnedki teist ja kujutasid vaimusilmas ette pimedas kontorinurgas nuudlina venivaid väsinud töötajaid. Sellest, kui lahe kontorivõimlemine tegelikult välja võib näha, saime isegi aimu alles Zeroturnaroundi kontoris külas käies.

zero2

Kontorisse, mis asub Tallinnas Roosikrantsi tänaval, juhatavad sisse motiveerivad plakatid ja erksa rohelise tooniga mängiv sisekujundus. Neoontuledes särav teadetetahvel seisab kõrvuti uksega, mis viib väsinumad töömesilased kiirele lõunauinakule: kes magab uinakuruumis välja tööreisist tekkinud lennuväsimust, kes pimeda aja unisust. Kontorist ei puudu ka dušš, hiiglaslik köök ega privaatsed ruumid Skype-kõnede ja koosolekute jaoks.

IMG_5248

Zeroturnaroundi kontoris sai ühine võimlemine alguse aasta tagasi. Rõõmsa kollase särgiga Pavel käis pika ja väsitava tööpäeva vahepeal tühjas koosolekute ruumis omaette venitamas ja painutamas, et oleks jaksu jälle edasi istuda ning tublisti tööd teha. Ühel hetkel sai ta aru, et samamoodi võimelda võiksid tegelikult ju ka teised, ja sellest ajast peale seda igal pärastlõunal koos tehaksegi – alati just tema juhendamisel.

IMG_5268

Vahet pole, millega tegeleb Zeroturnaroundi tiim: kui kell hakkab lähenema neljale, pannakse suures avatud tööruumis käima päevale vastav muusika – meie külastuse ajal kõlas valik Korni parimaid palu, ent eelmisel päeval liigutati end dubstepi saatel -, ning algab tavapärane kontorivõimlemine! Alguse saab see kell 15.45 ning kokku võivad koguneda kõik, kel sel hetkel parajasti aega ja jaksu veidike võimelda.

zero

Tahvlilt võib igaüks lugeda, milliseid harjutusi sel päeval või nädalal parajasti tehakse. Telefoni abil pannakse paika, mitu sekundit järjest kõhulihaseid või kükke teha tuleb ning viiest kuni seitsmest harjutusest koosnevat treeningut korratakse umbes 3 korda järjest. Erinevaid harjutusi leitakse näiteks guugeldades “7 minutes workout” või kasutades samanimelist telefoniäppi (millest kirjutame samuti üsna pea).

IMG_5289

Kokku kestab kontorivõimlemine umbes 5-7 minutit. Aga miks mitte 15? Paveli sõnul on 5 minutit just täpselt sobiv aeg kolmel põhjusel: esiteks suudetakse selles ajavahemikus harjutusi võimalikult intensiivselt teha ning just see on lühikese treeningu puhul tähtis; teiseks on see aeg piisav, et inimesi ergutada, mitte aga väsitada ning kolmandaks ei tee nii lühike trenn ka otsaeest märjaks, sest kiiret võimlemist tehakse üldjuhul tavalistes kontoririietes ning samas riietuses peab saama ka edasi töötada.

IMG_5237

Lisaks iseenda kehale ja kontori toetavale põrandale kasutatakse harjutusi tehes vahel ka seina ja toolide abi. Meie külaskäigu päeval saadi hakkama aga omal jõul ning plankingut, kätekõverdusi, kõhulihaseid, käed ees kükke ja painutamist tehti ilma abivahenditeta.

IMG_5270

Muidugi eelneb võimlemisele ka lühike soojendus ning lõpetuseks venitab igaüks end ise nii palju, kui heaks arvab. Kas igapäevasel viieminutilisel võimlemisel on ka jõudu inimeste füüsist parandada? Pavel ütleb, et on küll, ja toob näiteks oma töökaaslase, kes veel aasta tagasi ühtegi korda lõuga ei jaksanud tõmmata. Kui kontorilakke paigaldati nöörredel, leppis Pavel temaga kokku, et oma sünnipäevaks peab sõber kas või ühe korra jaksama lõuga tõmmata.

IMG_5240

Igapäevane kontorivõimlemine ja harjutamine nöörredelil viisid sünnipäevalapse lausa nii kaugele, et ühe asemel tõmbas ta sünnipäevahommikul lõuga lausa kaks korda – ning selleks ei pidanud ta tegema mitte mingit muud trenni. Paveli sõnul said ka mitmed teised kontorivõimlemisest innustust ja hakkasid töövälisel ajal trennis käima.

Millega Zeroturnaround oma töötajaid veel liikuma motiveerib? Võib öelda, et samal moel, nagu väikseid lapsigi: ehk pingpongi ja lauajalgpalliga!

Oskused on käppa saanud ka need, kes enne kontoripinksi mängimist seda kunagi proovinud ei olnud.

Kui küsin, et kas mängimisele ja puhkamisele ka mingi ajaline limiit on seatud, ütlevad poisid, et ei ole, ent mõnikord on pingpongiturniir küll tunniajaseks veninud ja siis on südametunnistus käskinud ikka ka kauemaks tööle jääda.

Ning kui ka kontorivõimlemisest, pingpongist ja jalgpallist piisavalt pole, saab Zeroturnaroundi kontoris tervislikuma tööpäeva tarbeks ringi liikumata püstijalu tööd teha.

Nimelt annab töölaudade kõrgust reguleerida ja nii seisavadki tiimi kõige tugevamad liikmed suure osa päevast hoopis püsti, jalad masseerivale matile toetamas.

IMG_5355

Kui tööpäev läbi, lahkuvad töötajaid kontorist – paljud ratta, aga nagu näha, siis keegi ka nagisse jäetud kitarriga.

Mida tehakse sinu kontoris kell 15.45?

Lisa kommentaar