EDETABEL: Veebruaris panustas oma ettevõtte töötajatesse enim Fujitsu

SportID tiimi liikmete käest on mõnigi kord küsitud, et millised on Eesti kõige-kõige sportlikumad ettevõtted. “Teil on ju andmed olemas, kes kui palju trennis käib ja kasvõi trenni ja taastumise peale raha kulutab?” Tõepoolest. Ülesanne on põnev, ent metoodika välja mõtlemine selle lahendamiseks pigem keeruline.

Suurt firmat ja väikest omavahel kõrvutada on raske, sest kui eelistada absoluutset skaalat, saab võita pelgalt massiga, kui aga arvutada keskmist aktiivsust, on tuntav eelis väikestel.

Püüdsime selle raske ülesande siiski kuidagi lahendada ja teha selgeks, et kes on Eestis kõige enam töötajate tervisesse panustavad ettevõtted. Mõistagi peab selleks, et üldse saaks panustada, olema keegi ka vastuvõtja rollis. Ehk – meil on vaja aktiivseid töötajaid.

Kaalusime kahte komponenti. Esiteks ettevõtte poolt kuu jooksul oma töötajate sporti ja taastumisse panustatud ja töötaja poolt kasutatud raha. Teiseks meie treeningpäeviku aktiivsust. Reastasime ettevõtted nende numbrite järgi nii absoluutskaalal kui ka suhtelisel skaalal ehk töötaja kohta. Liitsime kohad kokku ja summeerisime punktid ning saime selle järgi lõpliku paremusjärjestuse.

Tulemused näitasid, et meie kasutatud metoodika järgi on veebruarikuus kõige eeskujulikum oma tervisesse panustamise ja panuse ära kasutamise süsteem Fujitsu Estonial. Teise koha sai parim väike ettevõte tabelis ehk Fontes PMP. Auväärne kolmas koht kuulub Äripäevale. Pärast fotot esikoha teeninud Fujitsu tublist kollektiivist toome teieni aga  TOP 50 oma töötajatesse enim panustavat ettevõtet Eestis 2017. aasta veebruaris.

1    Fujitsu Estonia AS
2    Fontes PMP OÜ
3    Äripäev
4    AS SEB Pank
5    Tallinna Sadam AS
6    Terve Pere Apteek OÜ
7    Omniva Spordiklubi MTÜ (Omniva)
8    SPORDIKLUBI TEERAJAJA MTÜ (TREV-2)
9    Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
10    Tallinna Lastekodu

11    Aktsiaselts Mecro
12    AS Atea
13    Nordea Spordiklubi (Nordea Pank)
14    Danske Bank
15    Koostöö AÜ (Edelaraudtee)
16    Klick Eesti AS
17    Prisma Peremarket AS
18    MTÜ Stora Enso Terviseklubi (Stora Enso)
19    Rocksoft OÜ
20    MTÜ Starman Spordiklubi (Starman)

21    Maanteeamet
22    Magnum Logistics OÜ
23    Ensto Ensek AS
24    Tallinna Lennujaam
25    Kühne + Nagel AS
26    Hammerjack OÜ
27    Innove SA
28    Replace
29    Bigbank AS
30    Kohila Vineer OÜ

31    Tallinn Airport GH AS
32    Eesti Haigekassa
33    Net Group OÜ
34    Tallinna Tehnikakõrgkool
35    Ragn-Sells AS
36    AS Eesti Krediidipank
37    Admiral Markets AS
38    Mentum AS
39    Lennuliiklusteeninduse AS
40    Eolane Tallinn AS

41    Naiskodukaitse
42    Metaprint AS
43    Elisa Spordiklubi (Elisa Eesti)
44    SOL Baltics
45    Leonhard Weiss Energy AS
46    Allium UPI OÜ
47    Magnum Medical OÜ
48    MDC Max Daetwyler Eesti AS
49    Eesti Noorsootöö Keskus
50    Interconnect Product Assembly AS

SportID koondtabelist leiab teglikult lausa üle 250 ettevõtte, seega on teie ees olev TOP50 vaid jäämäe tipp. Minimaalseks ettevõtte suuruseks, kelle tabelisse panime, oli 10 töötajaga firma.

Kahtlemata tõdeb nüüd nii mõnigi, et tegemist ei ole Eesti tipuga, vaid SportID klientide paremikuga. Vastuseks sellele ütleme, et kõik hakkabki tervise- ja sporditoetuse võimaldamisest pihta. Kui firma pole meie klient ja toetust töötajatele ei maksa, siis ei peaks tal olema ka põhjust soovida selles tabelis olla. Kui ta aga maksab seda tšekkide alusel, siis kuidas ta üldse kindel saab olla, et tema töötaja selle tšekiga trennis käis?

Kui küsimus on aga selles, et miks arvestada trennipäeviku täitmist osana firma panustamisest töötajate tervisesse, siis näitab elu ka seda, et ega see päevik end iseenesest täitma ei hakka. Tipus olevate tiimide puhul on näha, et selleks käib pidev ettevõttesisene võistlus või kampaania. Muidugi ei pea see olema juhtkonna poolt ellu kutsutud – võib olla, et tegu on töötajate enda initsiatiiviga. Sel juhul loovad töötajad ise ettevõttes spordikultuuri. Mis võiks kellelgi selle vastu olla?

Ainus päriselt tõsine vastuväide saab siinkohal olla, et te lihtsalt ei teadnud, et seesugune võistlus üldse käib. Nüüd siis teate! Avaldame aasta lõpuni igal kuul selle sama tabeli ja selgitame 2017. viimaseks päevaks välja, kes on Eestis töötajate tervisesse enim panustav ettevõte.

Vaata ka SportID-s olevate klubide veebruari edetabelit.