ESF koolitus: Kuidas oma töötajad Everesti tippu viia?

ESF programm “Tervislikke valikuid toetavad meetmed” hõlmab endas seminare ettevõtete juhtidele ning töötajatele.  Kirjutame SportID blogis kahest loengust, mida sai kuulda terviseedendusest kõneleval seminaril; teisena räägime ideest, millega töötajate füüsilist aktiivsust suurendada, millest kõneles koolitusel Eve Reincke.

Everest

Minu töökoht asub büroohoone neljandal korrusel.

Kui  minna sinna trepist, on kontorini 84 astet. Pisa torni tippu viib veidi üle 300 astme. Selleks, et jõuda Eiffeli torni tippu, tuleb astuda 1665 astet. Et vallutada Everest, tuleb läbida juba oluliselt suurem vahemaa, trepiastmetesse arvutatuna umbes 26,364 astet.

Enamik meist pole küll enam pisikesed lapsed, ent võistluslikud mängud haaravad ikkagi meie tähelepanu ja kutsuvad kaasa lööma isegi siis, kui mingit auhinda välja pandud ei ole. Soov end proovile panna, lõbutseda ja teistele ära teha elab ilmselt paljudes täiskasvanutes. Üsna kerge on need omadused tööl meie enda kasuks toimima panna ja n-ö iseennast lollitada. Sel samal põhjusel tasub seada endale eesmärk ronida töökohal Everesti tippu.

Just seda, maailma kõrgeima tipu vallutamist, proovis ka üks Eesti ettevõte. Osakondadest said võistkonnad ja iga päev lifti asemel trepist käies üritati esimesena osakondade seas saada kamba peale kokku  Everesti vallutamiseks vajalik astmete arv.

Kas võitjameeskond sai auhinnaks reisi Everesti juurde? Vaevalt. Aga pingutasid nad kahtlemata nii, nagu just see auhinnaks olekski. Paha auhind tubli mäkketõusu eest poleks aga kindlasti seikluspargi piletid, ühine matk või karmist ronimisest lõõgastav veekeskuses käik.

Kui mitu korda peaksid sina oma töökohal trepist üles ja alla käima, et oma unistuste sihtkohta jõuda?

Kui mina käiksin igal päeval trepist neli korda – tööle tulles, lõunale minnes, lõunalt tulles ja töölt lahkudes -, jõuaksin mina Everesti tippu 79 päevaga. Juhtuks aga nii, et peaksin võistlema näiteks kolleegidega kõrvallauast, võin kihla vedada, et leiaksin oluliselt rohkem põhjuseid trepi kasutamiseks. Seega – aeg Everesti tippu ronida!

1365636043_funny-pictures-cat-is-three-steps-into-an-epic-journey

Lisa kommentaar