Jõulupidu: ettekääne meeletuks peoks või võimalus tervislikuks ajaveetmiseks?

Oled sa suur pühademeeleolu fänn või panevad sind juba praegu poelettidele ilmunud piparkoogid näo naeratama? Igal juhul tuleb suuremale seltskonnale pidu korraldada soovides juba varakult mõelda asukohale, tegevustele ja toidule-joogile.

Stereotüüpne jõulupidu tähendab suurt pidu, kus on sisekujunduses kasutatud rohelist, punast ja sädelevat kulda-karda, sööki on kaks korda rohkem kui tegelikult vaja ning alkohol voolab ojadena. Kas pühade aega saaks aga tegelikult tähistada meeldivamalt ja tervislikumalt, pöörates tähelepanu tõelise jõulumeeleolu loomisele?

Vastus on muidugi jah! Tuleb ainult natuke aega veeta peo eesmärkide sõnastamisele ning sellest lähtuvalt juba edasi tegutseda.

Seega, mis oleks, kui selle aasta jõulupeo märksõnad oleksid ’tervislik’ ja ’aktiivne’ ning peo eesmärk oleks veeta oma kallite kolleegidega mõnusalt koos aega. Järgnevalt mõned ideed, kuidas pidada jõulupidu keskmisest erinevamalt.

Kus ja mida teha?

Esiteks murrame müüdi, et pidu peab algama õhtul ja kestma öötundideni. On täiesti aktsepteeritav võtta päeval ette mõni aktiivne tegevus ning soovi korral jätkata hämaruse saabudes tubaste tegevustega. Nii on ka peole järgneval päeval võimalik oma aega produktiivselt kasutada.

On täiesti aktsepteeritav võtta päeval ette mõni aktiivne tegevus ning soovi korral jätkata hämaruse saabudes tubaste tegevustega.

Tegevuste osas oleneb palju ilmaoludest, kuid hea lumesaagi korral saab tiimiga koos minna suusatama, snowtube’ima, kelgutama ja lumelauaga sõitma. Kui on soovi teha pikem väljasõit, siis tasub rentida mõni Otepää kandis asuv metsamaja või äkki on mõnel kolleegil endal maamaja pakkuda? Miks mitte kasutada hoopis võimalust saada lähemalt tuttavaks ühe oma tiimikaaslasega. Kui maa on pigem must, saab teha ühe talvise discgolfi turniiri, matkata metsaradadel või käia orienteerumas. Viimast saab teha ka linnas sees! Kindlasti vaata ka SportID kodulehelt, milliste teenusepakkujate juures saaksid oma tiimiga ühe sportliku jõulupeo maha pidada.

Snowtubing

Tubase peo osa saab täita jõulufilmide ühisvaatamisega, saunas käimisega, karaokega või miks mitte ka lauamängudega – tänapäeval on väga palju vahvaid lauamänge, mis sobivad täiskasvanute seltskondadele (näiteks on väga palju kirgi kütnud mäng Dixit)!

Tuues oma kollektiivi kontoriseinte vahelt välja hoopis teistsugusesse keskkonda võimaldab teil üksteist lähemalt tundma õppida ning koguda vahvaid ühiseid mälestusi! Uskuge, inimesed näitavad tööl ainult pisikest osa endast.

Mida peolauale panna?

Kui teie kollektiivis on palju traditsioonide austajaid, ei ole mitte midagi halba selles, kui põhiroaks on klassikaline jõulupraad. Pühade meeleolu toob ju tihti hapukapsa ja verivorstide lõhn. Küll aga tasub meeles pidada mõistlikke koguseid!

Pühade meeleolu toob ju tihti hapukapsa ja verivorstide lõhn. Küll aga tasub meeles pidada mõistlikke koguseid!

Suupistelaual tasub rõhuda tervislikele snäkkidele. Püüdke kommide, küpsiste ja krõpsude asemel panna lauale värskeid juurvilju, salateid ja puuvilju. Lõigutud juurvilju saab vahvalt serveerida näiteks pühademeeleolulistes topsides. Maitsva värske salati saab kokku panna just teile meeldivatest koostisosadest, kuid rohe-punase värvigammaga sobib hästi kokku näiteks tomati, mozzarella ja basiiliku salat.

Salat

Samuti on viimasel ajal tervisliku toiduna kogunud populaarsust smuutid. Miks mitte pakkuda neid koogi asemel magustoiduks? Ilusa imemaitsva rohelise smuuti saab, kui panna kokku banaan, pirn ja värske spinat. Punakaks saab smuuti kasutades erinevaid meelepäraseid marju. Ideid ja kasulikke näpunäiteid saab lugeda Boost Yourselfi kodulehelt!

Loodan väga, et saite innustust läheneda jõulupeole uue nurga alt ning kaasate selle aasta peo kavva nii aktiivseid tegevusi kui tervislikke toite. Võimalusi on piiramatult palju! Tasub ainult investeerida veidi aega, küsida kolleegide arvamusi ning vajadusel ammutada ideid internetist!

PS. Alkoholiga pidage ka piiri, eks.

Laane Reti Västrik

Laane Reti on cum laude lõpetanud organisatsioonipsühholoogia magistriõpingud Tallinna Tehnikaülikoolis ning töötab TransferWise'is personalispetsialistina.

Lisa kommentaar