Kas sporditoetuslõhe meeste ja naiste vahel on olemas?

Sel nädalal tõusis taas teravalt meedia fookusesse teema Eestis eksisteerivast palgalõhest meeste ja naiste vahel. Uuringute järgi on see koguni üle 26%-i suurune.

Palgalõhe teadvustamiseks on välja kuulutatud isegi Võrdse Palga Päev ja näiteks GoWorkaBit läks isegi nii kaugele, et lubas sel päeval maksta naistele töö eest palgalõhe võrra kõrgemat palka.

Meil hakkas aga mõte tiirlema hoopis teemal, kas lisaks palgalõhele on olemas ka selline kala nagu sporditoetuslõhe? See tähendab: kas SportIDs eksisteerib mingisugune ühes ettevõttes töötav seltskond, kes saab oma kolleegidest väiksemat spordi- ja tervisetoetust?

Hea meel oli vaadata, et valdavalt maksavad firmad sporditoetust ühtsetel alustel ja suurt sporditoetuselõhet ei õnnestunud õnge otsa saada. Vahet pole, kas oled mees, naine, keevitaja või juhatuse esimees: pea kõik töötajad saavad kompensatsiooni ühtviisi võrdselt.

Ootamatult aga näkkas. Ensto Ensek on nimelt seesugune suur ettevõte, kus õnnestus täheldada suurimat sporditoetuselõhet kogu meie süsteemis üldse. Lähemal vaatlusel osutus see aga päris positiivseks. Nimelt on firmas kahte gruppi jaotatud suitsetajad ja mittesuitsetajad.

Oleme ausad – ega suits ja sport ikka omavahel kokku ei käi. Foto: gettyimages.com

Kõik, kes ennast ja kolleege suitsuvinguga ei kimbuta, saavad oma kolleegidest enam kui kaks korda suuremat sporditoetust. Sellest mõttest võiksid meie meelest küll absoluutselt kõik šnitti võtta.

Jääme nüüd lootma, et ühelgi suitsumehel ega -naisel Ensto Ensekis ei teki mõtet võrdõiguslikkuse voliniku poole pöörduda. Vastasel juhul sureb sporditoetuslõhe mõiste enne kui ta sündidagi jõudis ning kalaliigina tuleb see hoopiski punasesse raamatusse kanda