Kas töötaja ülekaalulisus on tööandja mure?

Kas sinu töötajad on mehed-naised oma parimates aastates nagu Katuse Karlsson? Toituvad nad samuti lihapallidest ja kuklitest ning hakkavad tööle kell kaheksa või kell üheksa või kell kümme… aga ilmselt mitte minutitki enne kella ühtteist? Kuid kas neil puudub ka stress ja igasugune vastutustunne?

Uuringud näitavad, et kui sa oled kehakujult nagu Karlsson Katuselt, ei saa sa oma unistuste töökohta. On tõenäoline, et erinevalt Lindgreni kirjutatud muinasjutust, kus Karlsson lükkas-tõmbas Väikevenda enda soovitud suunas, puudub keskmisel ülekaalulisel oma elu üle samasugune kontroll.

Ülekaalulist diskrimineeritakse ega vaadata tema oskusi oma tööga hakkama saada. Võetakse hoopis tööle mõni vähempädevam, ent saledama taljega tegelane. Lootuses, et just tema aitab ettevõttel rohkem kulusid kokku hoida. Nii kirjutavad teadjad ajakirjas Forbes.

Uuringud näitavad, et stressirohke töö, mida tehakse rohkem kui 35 tundi nädalas, suurendab meeste tõenäosust ülekaalulisusele tervelt 1,4 korda. Naiste jaoks suurendab stressirohke töö aga tõenäosust jääda depressiooni või tarvitada rohkem alkoholi.

Stressirohke töö suurendab 1,4 korda tõenäosust, et sinu töötaja võtab kaalus juurde.

Ku sinu pakutav töö ei ole just palmisaare vahi oma, vajavad sinu töötajad ilmselt head stressitaluvust ja energilisust. Ülekaalulisus ja depressioon ei ole aga need, mis soovitu tõenäosust suurendavad. Kuidas saada aru, et tegu on stressirohke tööga? Kui sinu ettevõttes on kasutusel mingid mõõdikud, mida tuleb jälgida või nõuded, mida peaks täitma, siis liigitubki see pingelise ning stressirohke alla.

Levinud on arvamus: me maksamegi ju töötajale palka, et seda pingutust korvata! See, et inimene oleks oma ülesannete kõrgusel ja teeks selle kõik endale talutavaks, on juba töötaja personaalne probleem ja vastutus.

Õnneks saavad head tööandjad aru, et sealjuures on vaja näidata ka omapoolset suhtumist, mida saab sporditoetust makstes teha äärmiselt hästi. See on väga täpselt suunatud palgalisa, millega me anname oma töötajatele märku: olge vähem stressis, pinges ja ülekaalus – ja tehke paremini tööd!

Kui stressirohke töö kõlab sinu jaoks äärmisel tuttava sõnapaarina, siis võta meiega julgelt ühendust – kasvõi kohe -,  ja uuri, kuidas SportID sinu ettevõttele kasulik saab olla!

Lisa kommentaar