Kruuli trükikoja tiim “Kondimootoriga tööle!” projektist: kuuest kilomeetrist on saanud kõigest kuus kilomeetrit

Pidevalt purunevad rattakummid ning kuuekilomeetrised jalutuskäigud on septembrikuus olnud päris tavaline osa Kruuli trükikoja töötajate argipäevast. Sarnaselt paljudele teistele otsustasid ka nemad sel kuul “Kondimootoriga tööle!” väljakutse vastu võtta – ning on selle aja jooksul käinud ära nii edetabeli tipus kui maanteekraavis ratast lappimas.

Kruuli trükikojas töötavad väga sportlikud mehed, keda on tiimis kokku kolm. Et mehist tiimi veidi tasakaalustada, paluti neljandaks liikmeks trükikoja logistik-laojuhataja Stiina Rebane. „Mina liitusin tiimiga niiöelda asendusliikmena, kuna üks rattapoistest ei saanud osaleda ja ettevõtte au vajas päästmist. Mehed on meil kõik väga sportlikud ja rattaga pikkade distantside läbimine ka näiteks Viimsist Mustamäele ei ole neile võõras,“ räägib Stiina.

Ise astub Stiina iga päev paar bussipeatust varem maha, et saaks kondimootorit rakendada tööle jalutamisel ning pärast koju minnes. „Avastasin näiteks, et Solarise keskus on meie “staabist” kõigest 6 kilomeetri kaugusel ja selle vahemaa saab kenasti pärast tööd jalgsi läbida,“ kirjeldab Stiina enda igapäevast teekonda.

„Avastasin näiteks, et Solarise keskus on meie “staabist” kõigest 6 kilomeetri kaugusel ja selle vahemaa saab kenasti pärast tööd jalgsi läbida.“

Tiimi meespool on truuks jäänud jalgrattasõidule. „Autod seisavad ja jalgrattad sõidavad!“ on saanud Kruuli trükikoja hüüdlauseks. Ilma autota liikumisel on küll vaja natuke rohkem aega ette planeerida, ent tiim on veendunud: see kõik on täiesti tehtav.

„Varahommikused rattasõidud on lihtsalt megamõnusad! Õhtul ei ole vaja enam eraldi trenni minna, vaid tavapärasel ajal rattaga töölt koju jõudes on juba arvestatav hulk kilomeetreid päevas sõidetud,“ kirjeldab tiimi eestvedaja Erko Siller kondimootoril liikumise plusse. Stiina on aga avastanud, et tööpäevadel liikumine on edasi kandunud ka nädalavahetusse ja nii on ta end ka puhkepäevadel avastanud erinevate sportlike tegevuste rüpest – olgu selleks siis metsas jooksmine või rulluisutamine.

Tiimi jaoks on kõige suuremad üllatajad need, kes ei ole ennast üritusele registreerinud, ent löövad sellest hoolimata kaasa. Projektis osalejate entusiasm on nimelt nakatanud ka teisi kolleege. Tiimi liikmed kiidavad enda „bossi“ Urmas Kahki, kes on tiimile eeskujuks ja oma liikumiseharjumustelt kõige aktiivsem.

Erkot motiveerib enim aga kolleeg Heiki Tuisk. „Me Heikiga saame tihti hommikul ratastega kokkulepitud ajal ja kohas sõltumata ilmast kokku ning teeme siis pikema ringi. Proovisin korra vihmase ilmaga kohtumise ära jätta. Ei õnnestunud,“ tõdeb Erko.

“Proovisin korra vihmase ilmaga kohtumise ära jätta. Ei õnnestunud.“

Kõige eredamalt on Erkole meelde jäänud päev, kui ta ühe rattasõiduga kaks sisekummi ära lõhkus. „Üks tagavarakumm oli kaasas, aga teist enam võtta ei olnud. Selle peale on raske tulla, et kaks varukummi kaasa võtta!“ kirjeldab Erko juhtumit. Õnneks oli hea kolleeg abivalmis ning sõitis Erkole järele. Paar päeva hiljem lõhkus Erko ka kolmanda sisekummi, ent siis tuli juba tõdeda: probleem oli hoopis jalgrattas.

Kui Erko juba järjekorras kolmanda sisekummi lõhkunud oli, tuli tõdeda: probleem on hoopis jalgrattas.

Võistlust alustades oli tiimil eesmärgiks koguda piisavalt palju liikumiskordi spaakülastuse loosis osalemiseks. Mida aeg edasi, seda suuremaks motivaatoriks on saanud edetabel, et selles ikka aina kõrgemale pürgida. „Eriti tore oli sattuda pärast suuremaid pingutusi „Kondimootoriga tööle!“ tiimide üldarvestuses esikohale. See kole vihmane nädal, mis teistel hoogu maha tõmbas, pani meie tiimi ennast ületama. Hoolimata vihmavalingutest tegid mehed ratastel pikki sõite ja ka mina jätkasin pikemate marsruutidega,“ kiidab Stiina meeskolleege.

Nii Erko kui Stiina loodavad, et nii nemad ise kui ka teised kolleegid jätkavad ka peale projekti lõppu kondimootori kasutamist. Erko räägib: „Mõni käib meil nagunii suvisel hooajal tihti kondimootoriga tööl. Eks see “näidiskuu” andis julgust, et tegelikult pole kehva ilmaga sugugi nii paha väljas liikuda kui aknast vaadates tundub.“

Kruuli Trükikoja tiimil on seatud ka väga vahva eesmärk tähistada viimast kampaania päeva ühiselt. Kuidas täpsemalt, saab selgeks juba homme!

Lisa kommentaar