Meie firma tegi spordiklubiga lepingu ja kõik töötajad on rahul. Olete kindlad?

Milline on ühe ettevõtte produktiivsuse jaoks tõeline win-win olukord? See, kui ülemused võtavad kasutusele sporditoetuse, kõik töötajad on sellega rahul ning lõpuks saab ka tehtud töö parem.

Muidugi on sporditoetus juba iseenesest suur võit, ent ise selles äris tegutsedes teame ka mitmeid nõutukstegevaid juhtumeid. Üks seesuguseid tekib siis, kui kuuleme ettevõtete käest väidet, et neil on leping selle, teise või kolmanda klubi või klubide ketiga – ja nende töötajad on sellega rahul.

6a00d8341ce63253ef00e54f4cd29c8834-800wi
“Meie ettevõttes meeldivad kõigile palmikutega kampsunid”

Provotseerime teid nüüd pisut! Jätame kõrvale variandi, et tegu on ühemehefirmaga.

Kui usutavana kõlaks teile sellisel juhul väide “Jõululauas tahavad kõik meie töötajad süüa seakooti”? Või hoopis “Meie firmas on kõigi lemmikauto valge Škoda”.

Uskumatu lugu – kõik meie ettevõtte töötajad on 1.50 pikad ja kõnnivad kogu aeg selg ees.

Meile SportID-s tunduvad need väited suurte üldistustena. Täpselt samasse kategooriasse liigitub ka väide, et kõigile töötajatele sobib teha trenni ühes spordiklubis.

Seda isegi siis, kui seal on olemas laia valikuga jõusaal, tubli valik rühmatreeninguid, ning kui veel eriti hästi läinud on, siis ka bassein ja saun.


Klubi sobivus sõltub tegelikult päris palju ka sellest, kus töötaja elab ning milliseid spordialasid ta harrastada soovib; millisel kellaajal ta trennis saab käia ja kus käivad sõbrad; milline on spordiklubi täituvus, millised on sanitaartingimused – ja paljugi muud.

Niipea, kui teie firmas töötab peale teie juba veel üks inimene, on teie mõlema soovide kattumise tõenäosus kohe poole väiksem.

Kui teie firmas on inimesi juba viis, on konsensusliku valiku tõenäosus veelgi pisem. Ka kümne inimesega firmas on võimalik, et leitakse mõistlik kompromiss, millega kõik töötajad enam-vähem rahul on.

Juhul, kui teid on aga 25, tõuseb töötajate seast esile päris palju neid, kelles tekitab nõutust, et ainus võimalus sporditoetuse kasutamiseks on külastada teises linna otsas asuvat ja alati kell viis puupüsti täis spordiklubi, kus jooksulint iialgi ei vabane.

Või on ainsaks valikuks ujula, kuhu kunagi minna ei saagi, sest klooriallergia lihtsalt ei luba.


Miks firmad oma töötajatele selliseid poolikuid lahendusi pakuvad? Ilmselt on põhjus lihtsalt selle kompensatsiooni haldamise suutlikkuses ja sellele kuluvas ajas. Iga uue spordiklubiga lisaks sõlmitud leping nõuab pidevat tööd, nagu nõuab seda ka iga kuluhüvitamiseks toodud kassatšekk.

Aga kui kompensatsiooni pakkumise eesmärk on töötajate produktiivsuse tõstmine, ei kanna ka ükski poolik ja vastu tahtmist lahendus vilja.

Sellist haldamiskoormust ei taha ettevõtted endale võtta – mis on ka põhjus, miks oleme loonud SportID. Raamatupidaja ei pea mässama tšekikuhjas ning töötajad on enda valitud klubis treenides rahul ja rõõmsad.

matching-family-outfits-41

Selle postitusega viskamegi kinda kõigile töötajatele, kes on tööl jäänud just selliste hammasrataste vahele, kus ülemus ootab teilt kindlas spordiklubis käimist ning sporditoetuse kasutamise osas järelandmisi ei tee. Andke meile sellest teada!

Meil pole isegi vaja teada teie nime – küll aga andke meile kontakt, kellega teie ettevõttest sel teemal rääkima peaks. Kasutage seda anonüümset vormi meile kirjutamiseks ja meie müügitiim teeb parima, et teie ettevõttes ei peaks kõik inimesed sööma seakooti ja fännama valget Škodat!

Loe järgmisena: SportID aktiivseim ettevõte: “Noored on öelnud, et sporditoetus on üks argument, miks meile tööle tullakse.”

Lisa kommentaar