Liikumisaasta Lõpuspurt: “Nüüd tuleb ikka iga ilmaga kodust välja minna!”

Kaktus, Sipelgad, Võimlemise Kärbsed – projektis “Liikumisaasta lõpuspurt” on sel korral põnevust külvanud salapäraste nimedega eriti võistlushimulised tiimid. Enim tähelepanu on oma võistkonnaga tõmmanud kahtlemata aga Augustikuu beebide emmede grupp, kel on lisaks lõpuspurdi tulemusele sellest aastast ette näidata ka teine supersaavutus.

Kuigi Augustikuu beebide emmed Triin, Mari, Helen, Viigi ja Kadri pole kõik isegi mitte omavahel kohtunud, ühendab neid tugev side: neli naist viiest said sel suvel emaks ning just Augustikuu beebide grupis Facebookis tuttavaks saadigi. “Lisaks lastele ühendab meid kindlalt tervisesport,” kinnitab tiimi liige Viigi, keda kaasvõistleja Mari iseloomustab kui sporditüdrukut, kes kõigist seesugustest üritustest alati osa tahab võtta.

Idee liikuda ja oma jalutuskäigud lapsega kirja panna sai alguse Endomondos oktoobris peetud challenge’ist: loodi grupp Käruralli ning asuti omavahel mõõtu võtma. “Seal käib väga tihe võistlus, et kes kui palju beebiga on jalutanud. Kuu lõpus tehakse kokkuvõte ja see paneb ikka väga võistlema!” kinnitab Mari. “Väga paljud värsked emmed jalutavad päevas mitmeid kilomeetreid, sest lastel on ju värskes õhus palju parem uni,” avab Triin Käruralli telgitaguseid. “Emmed ikka peavad ennast pisut tuulutama ning beebidele on värske õhk vajalik parema une saamiseks.”

“See on win-win nii emmele kui beebile,” lisab Helen.

Osalemine Liikumisaasta Lõpuspurdil saigi inspiratsiooni just Käruralli grupist. “Ühel novembrikuu päeval kirjutas mulle Mari, et kas ma ei tahaks osaleda Liikumisaasta Lõpuspurdis. Tema meid kokku ajaski.”

Kuigi ühist eesmärki enne võistlust ei seatud, võttis igaüks siiski ise sihi silme ette. “Minu eesmärgiks on igal päeval jalutada vähemalt 10 km ja kui mõnel päeval jäi jalutuskäik lühemaks, siis tuli järgmisel päeval natuke rohkem kõndida,” selgitab Triin. “Praegu lähevad päevad kiiresti pimedaks ja kuna elan maal, siis ei taha ma pimedas kõndima minna. Aga kui päevad veel pikad olid, jalutasin kaks korda päevas ja sain kokku 20 km – see on ka minu rekord,” räägib Mari. Helen kindla eesmärgi seadmist aga esmatähtsaks ei pidanud. “Hea enesetunne, mida liikumisest saan, ongi piisav,” kinnitab ta.

130640967048978707

“Augustikuu beebide emmed” tiimi tublid liikmed

Nagu ka teiste tiimide puhul, on tihti just võistlusmoment see, mis paneb käru koduuksest välja lükkama. “Lõpuspurt on mind rohkem liikuma pannud, sest nüüd tuleb ikka iga ilmaga välja jalutama minna,” tõdeb Triin. “Selle üritusega liitudes olen rohkem ka muud trenni lisaks kõndimisele tegema hakanud, üritan paar korda nädalas aeroobset treeningut lisaks teha, et punkte juurde saada,” paljastab Mari enda edu võtme.

Ehkki lapse kõrvalt ei ole alati endast spordirajal maksimumi andmine võimalik, tõdeb Viigi, et võit – kasvõi iseenda üle – on siiski silme ees. Viigi ise on hoogsalt punkte jooksmisega kogunud. “See aasta ongi mul jooksuaasta – alustasin selle spordialaga aasta alguses,” räägib ta.

“Kes meist võita ei tahaks? Võita tahame me kõik!” on Viigi kindel.

Liikumisaasta Lõpuspurdi finiš igal juhul paistab ning veel viimaseid päevi on võimalik tippu tõusmiseks pingutusi teha. Kel kodus pisike laps, võib eeskuju võtta just Augustikuu beebide emmedelt ning pisipõnni punktide kogumiseks välja viia. “See on kvaliteetaeg oma beebi ning teiste emmede ja nende beebidega,” kinnitab Helen.