Liikumisaasta Lõpuspurt: “Väärtustama peab ka enda pidevat liigutamist, mitte ühekordseid meeletuid ponnistusi!”

Selleks, et aastavahetuse ning jõulude paiku turvaline tunne peolauas oleks istuda, võtsid 40 ettevõtte tiimid end veel detsembris kokku ning tegid läbi ürituse Liikumisaasta Lõpuspurt. Parimatest tulemustest tähtsam oli end iga päev liikumislainel hoida ning kõik trennid ning puhkused hoolikalt üles märkida – just seda tehes võttiski ürituse peavõidu Nordea Spordiklubi tiim.

LP

Nordea tiimi kuuluvad Eret, Diana, Margot, Lolita ja Lenno. “Sellises koosseisus ei ole me kunagi koos võistelnud, aga eks igaüks meist on ühel või teisel moel jõudumööda ikka Nordea au eest väljas olnud,” räägib Lenno. “Minu peamised etteasted on toimunud Nordea korvpallimeeskonna rivistuses.” Eret on koos Diana ja Lolitaga osalenud nii Tartu Rattamaratonil kui ka jooksuüritustel, nagu Nordea Riga Maraton või Rakvere ööjooks.

“Mina lõin tiimiga kaasa ka Sport ID sügisesel ettevõtmisel Kondimootoriga Tööle. Viimasest ettevõtmisest alates kujunes ka harjumus Sport ID-s spordipäevikut täita,” meenutab Lolita. Margoti sõnul on Nordea Spordiklubi enda alla koondanud hästi toredad ja sportlikult aktiivsed inimesed ning üheskoos on osa võetud mitmetest spordiüritustest. “Inimesed tiimides on vahetunud vastavalt sellele, kes mida rohkem harrastab, kuid üheskoos oleme alati leidnud selle ühise eesmärgi, mille nimel tegutseme,” lisab ta. Nii sai ka aastalõpuürituse tarbeks grupp kokku pandud, kaasa haarati ka töökaaslased Eret ja Diana.

“Kuivõrd töö iseloom on istuv, siis igapäevane kõndimine on teadlik valik. Lisaks olen aktiivne Reval Spordiklubi liige ehk nädalas keskmiselt käin 4-5 trennis. Mulle meeldib vaheldus, hetkelemmikud on Spinning, BodyVive, Striding, Zumba, Pilates. Olen jätkuvalt vaimustatud Revali veekeskusest, kus basseinides ja saunades peale trenni vähemalt tunnikese veedan. Tõeline elukvaliteedi tõstja!” jagab Lolita kiidusõnu.

Lenno igapäevase liikumise eest hoolitseb põhiliselt tema koer, kes motiveerib igal õhtul mõnekilomeetrisele käimisringile minema, olgu siis ilm milline tahes.

“Koera soovitan kõigile, kellel on mure sellega, et ei viitsi, ei jõua või ei taha ennast liigutada – kilomeetreid hakkab nagu iseenesest kogunema,” tõdeb Lenno.

Korra nädalas võib teda regulaarselt ka pallisaalis näha. Margot on elu jooksul aktiivselt tegelenudaeroobikaga, kergejõustikuga ja tennisemänguga, kuid praegu on tema sõbraks saanud vesi. “Vesiaeroobikat ja ujumist ei vahetaks ma hetkel millegi vastu,” kinnitab ta.

Ereti treeningkavasse kuulub lisaks jooksule ka ÜKE, et võimalikult erinevatele lihastele koormust anda. “Sport on minu elus suurt rolli mänginud juba väikesest peale ja ega selles osas midagi muutunud pole. Kui midagi, siis vaid et ettevõtmised on ainult hullumeelsemateks muutunud,” nendib ta.

Kuigi võistlusele läks tiim sooviga võimalikult hästi esineda, oli üllatusmoment võidu juures siiski suur. “Loomulikult ei läinud me võistlust kaotama ja selleks sai ka võistluse reeglid korralikult läbi loetud ja üle räägitud. Samas soosis võistluse formaat tugevat üllatusmomenti – jooksvat arvestust teiste osalejate spordipäeviku täitmise regulaarsuse osas ei olnud võimalik jälgida,” tõdeb Lenno. Ka Lolita ja Margot kinnitavad, et kohe alguses said reeglid selgeks tehtud ja lubadused järjepidevuse osas teineteisele antud.

“Minu punktid tulidki põhiliselt käimisest – see on küll üks aeglasemaid viise punktide kogumiseks, aga järjepidevusega võib imet teha,” räägib Lenno. Tegelikult ei olnudki tiimi jaoks trennipunktid eesmärk omaette, pigem just järjepidev liikumine. “Sel põhjusel sobis mulle ideaalselt ka „Liikumisaasta lõpuspurt“, kus ei väärtustatud mitte ühekordseid meeletuid ponnistusi, vaid pidevat kerget liigutamist ja selle üle arvestuse pidamist,” lisab Lenno. Margoti sõnul omavahelist võistlust ei peetud.

“Meie tiimi motoks oli “Üks kõigi ja kõik ühe eest!” ja arvan, et just üheskoos tegutsedes jõudsime me ihaldatud võiduni,” kinnitab ta.

Just Margot oligi teiste sõnul see, kes tiimi hooga käima tõmbas. “Ja kuna ta tegi seda piisavalt sütitavalt, siis jooksvalt väga palju enam tagant lükata polnud vaja – inertsist püsis kõigil motivatsioon kõrgel,” lisab Lenno. ” Aitas ka meie kindel tahe ja kokkulepe lõpuni vastu pidada, mitte „ära vajuda“ ning ülesmärkimisi unarusse jätta,” ütleb Lolita. “Ühel tiimikaaslasel tekkis vahepeal treeningutesse väike paus ja ta andis nii armsalt sellest meile eraldi teada. Julgustasime teda ikkagi igapäevaselt treeningpäevikusse sissekandeid tegema, sest ka puhkused oli võimalik ära märkida ja eks treeningute vahepeal oleme me kõik selle ka ära teeninud,” räägib Margot.

pilt

Liikumisaasta Lõpuspurdi peaauhind, 500 eurot SportID sportimiskrediiti, on võitjatel nüüd igal juhul taskus. Mida sellega ette plaanitakse võtta? “Kuna auhind nii ootamatult tuli, siis kindlat plaani veel ei ole. Eks see raha jooksvalt spordiklubide ujulates ära kulub – ujumine on ala, mida meie kliimas väljas tasuta eriti teha ei saa, erinevalt käimisest ja rattasõidust, millega põhiliselt tegelen. Põneva variandina on silma jäänud Elamusretked ja võib-olla jõuan saabunud aastal ka mõnele nendest üritustest,” avab Lenno enda plaane. Oma osa läheb võidust kindlasti regulaarsetele treeningutele, kinnitab tiim. “Ja miks mitte võtta osa ka mõnest järgmisest rahvaspordiüritusest,” lisab Margot.