Lumi läinud, rattad väljas

Peale pikka ootamist on kevadised soojad ilmad lõpuks käes ning lumi on hoogsalt sulanud. See tähendab, et teed on puhtad ning sellist mõnusat ilma on hea kasutada tervislikuks õues liikumiseks.

Arvestades seda, et me käime viis päeva nädalas tööl, on mõistlik kaaluda seda ka kodu-töö-kodu marsruudil. Miks mitte näiteks käia rattaga tööl? Tavapärase auto- või bussisõiduga võrreldes on sellel mitmeid boonuseid.

1. Rattaga kontorisse sõit on võimalus eneselegi märkamata saada tavalisest rohkem kehalist koormust. See küll ei asenda iga kord trenni tegemist, kuid on kõvasti kasulikum kui autos istumine. Hommikul saab rattasõiduga vereringluse mõnusalt käima ning õhtul on see hea võimalus pea tuulutamiseks pärast väsitavat tööpäeva. Tegelikult on võimalus ka oma trenn ühendada tööle minekuga. Seda näiteks juhul, kui saad hommikul varuda rohkem aega, ette võtta pikema tee ning käia hommikul kontoris duši all. Hea värskendav algus päevale!

2. Rattaga sõidu puhul ei pea istuma ummikutes! Ratturid saavad tihti kasutada spetsiaalset ratta- või kergliiklusteed, et edasi liikumine oleks mugavam ja ohutum. Millise mõnusa emotsionaalse laengu annab see, kui saad autodest mööda sõita samal ajal, kui autojuhid närviliselt kella vaatavad ning mõne sentimeetri võrra vaid edasi liiguvad. Sina saad nautida head ilma ning valida nt ilusa tee läbi pargi.

3. Valides auto asemel ratta, teed ka enda keskkonnale head. Kui viiel päeval nädalas sõidad oma tavapärast marsruuti hoopis rattaga, jääb väga suur kogus heitgaase meid ümbritsevasse loodusesse väljastamata. Iga inimene saab kaasa aidata sellele, et õhku saastataks vähem.

4. Kui sõidad rattaga, kulutad raha asemel enda energiat. Seega on rattaga tööl käimine võimalus säästa raha, mille muidu kulutaksid kütuse ostmisele. Kui terve kuu peale need numbrid kokku lööd, näed ise ka, et kütuse arved on suur osa kuu eelarvest. Pane terve rattasõidu hooaeg see raha hoopis kõrvale ning aasta lõpuks oled endale kogunud märkimisväärse summa, mis kindlasti majapidamises ära kulub.

Kui aga tõesti mitte ühte ainsatki varianti ei ole selleks, et saaks hakata rattaga tööl käima, kasuta lihtsalt oma vaba aega rohkemaks väljas liikumiseks! Nüüd selle ilmaga ei ole küll enam ühtegi vabandust mitte teha mõni jooksu-, rulluisu- või rattatiir. Lisamotivatsiooni võiks veel anda ka sellel kuul alanud Kondimootori võistlus, kus tuleb panna tiim kokku, kasutada oma kondimootorit ja võib võita auhindu! Kui ei viitsi tiimi kokku panna, leia vähemalt sõber, kellega koos innustate üksteist rohkem väljas liikumas käima. Lõppude lõpuks on kõige suurem võitja sinu tervis.

Laane Reti Västrik

Laane Reti on cum laude lõpetanud organisatsioonipsühholoogia magistriõpingud Tallinna Tehnikaülikoolis ning töötab TransferWise'is personalispetsialistina.

Lisa kommentaar