Massaažitoolid pakuvad kehale lõõgastust ning aitavad suurendada töövõimekust

Kindlasti olete nii kaubanduskeskustes kui mitmetes ettevõtetes näinud erinevaid massaažitoole. Suured nahaga kaetud tugitoolid, mille sisse võib rahulikult „ära kaduda“ ning nautida lõõgastavat massaaži. Vestlesin veidike tuntud füsioterapeut Lauri Rannamaga, kes on Eesti suurima massaažitoole rentiva ja müüva ettevõtte Borealis Holding OÜ juhatuse liige ning soovin teiega jagada kasulikku infot, mida massaažitoolide kohta kindlasti teada võiks.

 

Kuidas massaažitoolid töötavad?

Massaažitool kujutab endast kõrgtehnoloogilist seadet, kus rullikute ja õhkpatjade süsteemid masseerivad spetsiaalselt välja töötatud programmide abil inimese keha. Sealjuures on mõeldud igale kehaosale! Kael, selg, tuhar ning jalatallad saavad põhiliselt tunda rullikuid, käed ja õlad aga õhkpatju.

Miks kasutada just massaažitooli?

Kõige suurem massaažitooli eelis seisneb selles, et massaažitool on alati kättesaadav. Inimese käsi on muidugi parem probleemide diagnoosimiseks, kuid massaažitooliga saab kiirelt leevendust peamistele lihaspingetele kohe, kui keha sellest märku annab. Lisaks saab massaažitooli puhul olla kindel stabiilselt heas kvaliteedis ning kasutamist vastavalt vajadusele doseerida. Uuemat tüüpi massaažitoolid arvestavad iga inimese pikkusega ja pakuvad väga palju erinevaid programme ja lisavõimalusi.

Massaažitool

Kui palju peaksin massaažitooli kasutama, et sellest kasu oleks?

Tuleb välja, et juba 10 minutit massaažitoolis omab positiivset mõju sinu enesetundele ja produktiivsusele! Massaaž aitab ergutada vereringet, mis teeb meele ärksamaks ning aitab uue energiaga tööülesannetele läheneda. Programmid varieeruvad 10-30 minutini, seega igaühel on võimalik valida täpselt talle meeldiv ja sobiv programm.

Tuleb välja, et juba 10 minutit massaažitoolis omab positiivset mõju sinu enesetundele ja produktiivsusele!

Milliste tundemärkide korral peaksin kindlasti massaažitooli kasutama?

Kindlasti tasub massaažitooli kasutada sundasendis töötamise puhul. Selleks võib olla nii istumine kui ka seismine. Kui inimesed teevad rutiinset tööd, on kehaline lõõgastus Lauri sõnul lausa rangelt soovituslik! Lisaks tekitab lihaspingeid pidev stress ning vähene kehaline aktiivsus.

Miks üks ettevõte peaks endale massaažitooli kontorisse soetama?

Põhiline kasutegur kontoris väljendub inimeste töövõimekuse taastumises. Massaažitool aitab hetkeks aja maha võtta ning ühendab vajaliku lõõgastuspausi kehale kasuliku tegevusega. Näiteks üks 20-minutiline paus kell 15-16 aitab tööpäeva energiliselt lõpule viia. Samuti aitab kehaline stimulatsioon kaasa loomingulisele mõtlemisele!

Mida peaksin silmas pidama, kui soovin endale massaažitooli koju või kontorisse?

Enne massaažitooli soetamist tasub välja mõelda, millised on soovid ja ootused toolile. Seejärel saab valida sobivate funktsioonide ja hinnatasemega tooli. Kõige kindlam on käia toole ise enne proovimas! Pärast proovimist on kiired kaduma eelarvamused, et see on vaid tugitool, mis vibreerib. Tasub ka silmas pidada et toolide eluiga on pikk, seega ostmise puhul saab arvestada pikaajalise investeeringuga tervisesse!

Kõige kindlam on käia toole ise enne proovimas! Pärast proovimist on kiired kaduma eelarvamused, et see on vaid tugitool, mis vibreerib.

Kas on ka inimesi, kellele massaažitool ei sobi?

Lauri sõnul võiksid ettevaatlikumad olla inimesed, kellele ka muidu on massaaž välistatud. Kuna massaaži tugevust ei anna igal mudelil reguleerida, võiks ka laste ja vanuritega olla ettevaatlikum ja nendel pigem lühendada seansside pikkust. Lisaküsimuste korral saab alati paluda konsultatsiooni nende müügiesindajalt!

Kui ma soovin endale kontorisse soetada massaažitooli, siis mida peaksin nüüd tegema?

Kõige parem on enne tehingut leppida kokku konsultatsiooni aeg Tallinna kontoris, mille jooksul selgitatakse koos välja sobivaim mudel ning kas mõttekam on rentida või osta. Esmase info saab loomulikult kätte ka telefoni või e-maili teel.

Kogutud info põhjal võin julgelt soovitada massaažitoolide kontorisse soetamist. Ei oma tähtsust, kas kollektiiv on vaid paar või paarsada inimest – massaažitoole kasutavad iga suurusega ettevõtted. Mõned minutid massaažitoolis on hea ettekääne jätta telefonid ja läpakad töölauale ning lubada kehale välja teenitud lõõgastus.

Laane Reti Västrik

Laane Reti on cum laude lõpetanud organisatsioonipsühholoogia magistriõpingud Tallinna Tehnikaülikoolis ning töötab TransferWise'is personalispetsialistina.

Lisa kommentaar