Muuda ettevõte sportlikuks nagu tegi Suzan

Detsembris avanes SportID tiimiliikmel võimalus osaleda Viinis toimunud rahvusvahelisel seminaril “Sport and activity at the workplace” (“Sport ja aktiivne liikumine töökohal”).

Üks meeldejäävamaid intervjuusid rahvusvahelisel seminaril oli BeActive Workplace 2018 auhinna võitnud Belgia ettevõtte DAVO Communications esindajaga. Enamik tänapäeva inimesi on teadlikud, et liikumine ja tervislik toitumine on väga oluline ning see mõjutab väga palju meie igapäevaelu, heaolu ja enesetunnet. Siiski on paljude jaoks alustamine ja järjepidevus väga keeruline ja raske.

IT-ettevõtte DAVO Communicationiga liitunud Suzan Maertens oli algselt kollektiivis peaainus regulaarselt sportiv töötaja, kuid tänaseks on tänu tema eestvedamisele moodustatud ettevõttes lausa 11-liikmest koosnev jooksugrupp (kokku on meeskonnas 21 töötajat). Lisaks on ka teised töötajad teinud muudatusi oma igapäevases elus.

Kindlasti tekkis ka teil küsimus, et mida tegi Suzan selleks, et tal õnnestuks kogu meeskond aktiivsemaks, tervislikumaks ja enda suhtes tähelepanelikumaks muuta?

Alustuseks võttis ta endale eesmärgiks panna kolleegid iga 2 tunni tagant liikuma ja liigutama ning vähemalt korrakski töölaua tagant püsti tõusma. Selleks korraldas ta mõnikord lühikesi joogaharjutusi koosoleku ruumis, vahel palus kõigil koos temaga töölaua kõrval kükke teha. Väga ekstreemse näitena tõi ta välja selle, et ta isegi lõhkus kontorilaudadele lähemal asuva kohvimasina. Ikka selleks, et kolleegidel oleks põhjust kontori teises otsas asuva kohvimasinani jalutada ja sealt endale kohv haarata. Nagu aimata võib, ei olnud see rõõmusõnum ja kõige populaarsem otsus kaastöötajate jaoks, kuid Suzani eesmärk sai täidetud. Algselt vaatas suurem osa kolleege Suzani tegemisi pealt, kuid tema edu nakatas peagi ka neid.

Teiseks eesmärgiks oli julgustada kaaskolleege igapäevaselt rohkem liigutama ning ta soovis olla selleks ise väga hea eeskuju. Tal tekkis mõte hakata hommikuti ühiselt töökaaslastega jooksmas käima, kui algselt oli huvilisi vaid paari-kolme ringis, siis samm-sammult kasvas tiim 11-liikmeliseks. Jooksutiim jõuab tööle tavaliselt tunni võrra teistest hiljem, kuid sellega on teised juba arvestanud ning ka ülemus oma nõusoleku andnud. Siinkohal on märkimisväärne välja tuua, et varasemalt ei olnud neil kontoris pesemisvõimalusi ning ettevõte ei kompenseerinud töötajate sportlikke ponnistusi. Ühe võimaliku variandina arvati, et sellest ei hoolita või keegi ei andnud märku, et seda üldse sooviks, kuid pärast auhinna võitmist otsustati ehitada nii korralikud pesemisvõimalused, kui sisustada kontorisse ka väiksem treeningruum.

Aeg-ajalt organiseeris Suzan kontoris ühiseid smuutide valmistamisi, kokati ühiselt midagi tervislikku või mindi ujuma ning uisutama – isegi kui kõikidest kolleegidest ei ole hetkel saanud trennifanatte, siis Suzan on enda jaoks esialgsed eesmärgid saavutanud. Näiteks tema ülekaaluline meeskolleeg loobus igapäevasest suhkrustatud jookide tarbimisest, varem oli liiter Coca-Cola’t päevas tema jaoks täiesti tavaline nähtus ning ilmselt on sellel tema tervisele suuremgi kasu, kui vahel harva trennis rassimisel.

Mida sellest intervjuust kaasa võtta ja meelde jätta? Kindlasti see, et koos on lihtsam alustada, areneda ja aktiivsus on nakkav! Kui Sa ikka igapäevaselt kõrvalt näed, et need kes tegutsevad, toimetavad ja treenivad on ka rõõmsamad, õnnelikumad ja jaksavad rohkem, siis tahad ka Sina sellest osa saada. Nagu öeldakse kes teeb, see jõuab!

Kõigil tuleb ette neid päevi, kus väga ei jaksa ega taha – ja see on täiesti okei! Me oleme ju siiski inimesed. Kuid kindlasti on nendel hetkedel lihtsam toime tulla, kui Sinu kõrval on keegi, kes Sind utsitab, motiveerib ja pakub välja põnevaid tegevusi üheskoos. Leidke enda kõrvale need inimesed!

PS! Kui Sa arvad, et Mari Sinu kõrval kontorilauas kindlasti ei taha trenni teha, siis küsija suu pihta ei lööda ehk just tema ongi Sinu motiveeriv trennisõber, kellega koos hakkate üksteise eesmärke ellu viima!

Lisa kommentaar