POSTIMEES: Kas te tõesti ei leia trenniks aega?! Võtke siit eeskuju!

Priit Pulleritsu sulest ilmus tänases Postimehes pikk intervjuu Omniva uue tegevjuhi Joona Saluveeriga. Omniva on palju aastaid olnud Eesti sportlikema ettevõtte sarja võitja ja, toona veel mitte tegevjuhina, on ka Joona Saluveer sellesse oma panuse andnud. Kuidas on aga võimalik juhtida ettevõtet ja teha samal ajal tipptasemel sporti?


Joona Saluveer on rohkem kui poolteist kümnendit juhtinud suuri ettevõtteid Leedus, Lätis ja Eestis, ent ometi leidnud aega ja võimalust, et ka kõvasti sporti teha. Tema tulemus üliinimeste alal on koguni nii tugev, et Eestis on sellest kõvemini jaksanud vaid väga vähesed. Kuidas ta küll pingsa töö kõrvalt seda suudab?

Eelmine, kevadpühaga alanud nädal sai Joona Saluveeril hoo sisse varakult, õige pisut pärast päikesetõusu. Ta tõusis juba kell kolmveerand kuus. Kuid mitte seepärast, et Eesti Posti uue juhina oleks tulnud vaba lisapäeva nahka läinud töökohustusi meeleheitlikult tasa teha. Lõppeks on Saluveer (38) ikkagi kogenud juht, vastutanud tervelt viis aastat Omniva Läti äriüksuse asjaajamiste eest ning enne seda vedanud tosin aastat Eesti ettevõtteid Leedus, sealhulgas Hawaii Expressi spordikauplusi.Varase ärkamise põhjus seisnes selles, et enne tööpäeva algust oli vaja ilmtingimata trenni jõuda. Ees ootas 35 kilomeetri pikkune rattasõit.

Kui juhid suurt ettevõtet, mille eesotsas tuleb nõukogu liikmeile näidata majandustulemusi, ent soovid samal ajal saavutada isiklikus elus ka sportlikke tulemusi, ei jäägi sageli muud üle, kui võtta aega sealt, kust seda vähese võimalusena võtta annab – hommikust. Saluveer teeb seda sageli kaks-kolm korda nädalas. Ega vähemaga toime tulekski, sest ala, mida ta harrastab, on ajamahukas – täispikk triatlon.

«Mul ei ole näiteks vaja poolteist tundi ujuda, mulle piisab basseinis ka lühematest intensiivsetest trennidest,» ütleb Joona Saluveer. «Samuti ei ole ma näinud mõtet sõita rattaga kuus ja pool tundi ehk kakssada kilomeetrit.»

«Spordile või ükskõik millisele hobile – kõige jaoks leiab aega. Kui aega planeerida,» kinnitab Saluveer. «Kui hommikul on valge, ei takista miski päeva varem alustamast.»

Triatlon ei ole Saluveerile harrastus, kus ta rahulduks pelgalt distantsi läbimisega. Ei, ka aeg on tähtis. Tema viimaste aastate suuremaid unistusi oli saavutada täispikas triatlonis (3,8 km ujumist, 180 km rattasõitu ja 42 km jooksu) aeg alla kümne tunni. Mullu suvel Barcelonas, elu teisel Ironmanil, ta oma unistuse täitiski – ja võimsalt. Ta parandas tunamullu Rootsis Kalmaris saadud aega ligi tunniga. Tema uuest tippmargist 9:16.49, mis andis Barcelonas 76. koha, on suutnud Eestis kõvema tulemuse teha vaid 17 meest.

Nii kõva aega pole lihtne saavutada pingsa töö kõrvalt. Aga see on siiski võimalik, veenab Saluveeri resultaat.

Loe täispikka lugu Postimehe veebist

Lisa kommentaar