SEB: Tervislik töötaja = Edukas ettevõte

Inimesed on oma loomult mugavad. Eelistame ju istuda tööl endale mugavas asendis, kasutada treppide asemel lifti, mõnikord isegi leida jaburaid vabandusi, et trenni minemisest loobuda ning hoopis diivanisse vajuda. Minu elu, minu valikud. Kas ja kuidas peaks tööandja sekkuma sellisesse delikaatsesse teemasse nagu minu tervis ja liikumisaktiivsus?

SEB Spordiklubi on töötajate tervisesse ja aktiivsusesse panustanud juba üle 20 aasta ning ei ole küsimustki selle positiivses mõjus. Aktiivne ja terve töötaja on efektiivsem, õnnelikum ja parem kolleeg ning suudab seeläbi pakkuda ettevõttele suuremat väärtust. Lisaks sunnib sport tihti mugavustsoonist välja astuma ning see on omadus, mida hindame ka igapäevases pangatöös.

Nagu mainitud, on tervis ja aktiivsus delikaatne teema. Ettevõtte roll on luua võimalused ja õige keskkond tervislike harjumuste tekkeks ning teadlikkuse kasvatamine. Töötaja peab leidma endas soovi ja motivatsiooni, et pakutavaid võimalusi enda heaks ära kasutada. Ergonoomilisel toolil võin ennast küürakaks istuda, muudetava kõrgusega laua taga ei pruugi ma kunagi püsti tööd teha, sporditoetuse eest jõusaali liikmemaksu tasumine ei sunni veel trenni minema. Minu enda huvides on neid võimalusi maksimaalselt ära kasutada.

Aga mis siis sunnib enda tervise peale mõtlema? Me SEB Spordiklubis usume, et selleks on sõbralik võistlemine, motiveerimine ja innustamine kolleegide vahel. Ühistreeningud toovad kolleegid kokku ka iganädalaselt väljaspool tööruume. Lisaks osaleb SEB juba mitmendat aastat Firmaspordi sarjas, kus spordivõistlustel osalemine toob kokku kolleegid täiesti erinevatest osakondadest ning paneb nad proovile töövälistes olukordades. Kui ikka oled kummikuhokis vastastele säru teinud on tööalane suhtlus ka hoopis uuel tasemel.

Me kõik teame, et uusaastalubadused kipuvad ununema ning endale antud lubadusi on kõige kergem murda. Sellest mõttest inspireerituna viime esmakordselt läbi SEB Hea Eeskuju algatuse, millega liitunud kolleegid võtavad vastu väljakutse osaleda esmakordselt mõnel rahvaspordivõistlusel ja tõestada seeläbi endale ja kolleegidele, kõik on võimalik!

Sport ühendab ja hoiab inimesed terved nii füüsiliselt kui vaimselt ning kui ettevõte suudab spordi enda töötajate ellu tuua ja selle enda kasuks tööle panna on positiivne efekt vältimatu.

SEB factlist:

  1. Igakuine sporditoetus;
  2. Ühistreeningud;
  3. Firmaspordi võistlused;
  4. Tervisenädal;
  5. Tasuta puuviljad;
  6. Vaktsineerimised;
  7. Ergonoomilised töövahendid.
This image has an empty alt attribute; its file name is stickeroid_5bf5579906068.png

Autor:
Merten Loss
SEB Spordiklubi juht

Lisa kommentaar