SportID aktiivseim ettevõte: “Noored on öelnud, et sporditoetus on üks argument, miks meile tööle tullakse.”

SportID saab juulikuus 4-aastaseks ning sel puhul kirjutame oma blogis SportID jaoks erilistest kasutajatest ja ettevõtetest: neist, kes meid igapäevatöös innustavad ja motiveerivad!

Kui oled sattunud Apotheka apteekidesse, oled seal tõenäoliselt kohanud ka mõnda SportIDs oma sporditoetust kasutavat farmatseuti või proviisorit. “Paar aastat tagasi oli turul olukord eriti raske ja apteekreid keeruline tööle leida. Arutasime, et mis see boonus võiks olla, mida kandidaadid tahavad. Üks argument oligi see, et palka võid lõpmatuseni tõsta, aga sporditoetusega saab väiksema kuluga pakkuda palgatõusust suuremat lisaväärtust,” räägib Häli Siimaste, Terve Pere Apteek OÜ personalijuht. 

Alates 2015. aasta algusest hakkaski Terve Pere Apteek oma töötajatele sporditoetust pakkuma ning edu apteegitöötajate seas tõi toetuse peatselt ka teistele Magnumi kontserni ettevõtetele.

Seda, et toetus apteegitöötajate seas hästi vastu võeti, on näha ka SportID keskkonnast. Liitumise hetkest peale on nende töötajad kasutanud usinalt spordipäevikut ning hoidnud nüüdseks juba üle aasta positsiooni edetabeli eesotsas. Hea koht tabelis on toonud kaasa tunnustust SportID võistlustel ning rahalisi auhindu.

“Turundusosakond tegi oma tööruumi siseselt võistluse, et kes tabelis kõige kõvemini paneb. Eile rääkisin just regioonijuhiga, kelle vastutuse all on 20 apteeki. Ta tõdes, et ei olnud vahepeal jõudnud päevikut täita, aga vist peaks,” naerab Siimaste. “Meie raamatupidaja aga ütles, et päevik motiveerib tohutult välja minema ja kõndima.”

“Vahel võib küll vihma sadada, aga ei saa nii, et SportID päevikus jääb üks päev vahele.”

See, kui paljud töötajad suudab lihtne sporditoetus trenni tegema panna, on uskumatu. “Ma arvan, et neid, kes ei lähekski spordikompensatsiooni olemasoluta sportima, on valdav enamus,” tõdeb Siimaste. Tema sõnul võtab sporditoetuse pakkumine ära võimaluse kurta, et spordisaal on kaugel, rahalisi võimalusi pole või tööpäev on sportimiseks liialt pikk.

tervepere1

“Paljud, kes alguses sportida ei tahtnud ja käisid kompensatsiooni eest massaažis või spaas, on nüüd hakanud sporti tegema. Ja nad on vähem väsinud – seda on nad ise öelnud,” kinnitab Siimaste.

Koos käivad Apotheka töötajad Mai- ja Sügisjooksudel, kus osaleb Terve Pere Apteegi töötajatest umbes 40-50 inimest. “Enne neid jookse hakatakse kaks kuud ette valmistama,” kirjeldab Siimaste. Ta lisab, et nende ettevõttes on ka suuri maratonifänne, keda toetatakse eraldi, samuti kingitakse sporditarbeid neile, kes oma tulemustega eriliselt silma paistavavad.

Miks töötajad sporditoetusest sedavõrd innustuvad? Siimaste on näinud, et kui panna inimese palgale juurde 25 eurot, ei tunneta ta seda; kui anda talle selle aga sporditoetusena, peab ta seda eriliseks.

“Inimesed ei mõõda alati väärtust rahas, vaid ka motivatsioonis, mida töökoht talle selle toetusega annab.”

“Minu eelmises töökohas võtsime tööle põhiharidusega inimesi, tingimusel, et nad peavad minema ja keskhariduse omandama. Pärast gümnaasiumi lõpuaktust tulid nad tänama, et kui hea on see, et me tööandjatena selle tõuke andsime. Ja läksid sealt edasi veel ülikooli. Spordikompensatsiooni antav tõuge on samamoodi oluline,” kinnitab Siimaste.

Terve Pere Apteek OÜ personalijuht Häli Siimaste

Töötajate hinge tasub pugeda läbi väärtuspõhise juhtimise, arvab Siimaste. See tähendab, et ettevõte väärtustab töötaja tervist, vaba aega, perekonnaga koosolemist ning seda, et töötaja tõesti päriselt ka spordikompensatsioonist kasu saaks.

“Räägime neile, et sporditoetusega saate enda ja oma pere kulusid natukene vähendada. Tegelikult planeerivad töötajad ka oma puhkusi nii, et sõidavad näiteks Tallinnast Otepääle ja kasutavad kompensatsiooni kusagil spaas. Palju käiakse odavamates massaažisalongides ja ilustuudiotes, kus on tööl praktikandid – nii saab selle 25-eurose kompensatsiooni eest mitu seanssi,” toob Siimaste näiteid.

“Spordikompensatsioon lahendab meie jaoks ikkagi ära selle kõige kriitilisema probleemi: tööjõuvoolavuse.”

“Täna teevad kõik, kes meile tööle tulevad, endale kohe SportID kasutaja. Kõik ei asu kohe esimese hooga sportima. Aga see võimalus on tagataskus olemas. Ning noored ütlevad eriti, et sporditoetus on üks argument, miks nad valivad meie ettevõtte,” kinnitab SportID kõige sportlikuma ettevõtte personalijuht Häli Siimaste.

Kui tööjõuvoolavus on ka teie ettevõttes probleem, tasub mõelda sporditoetuse pakkumisele ja kaaluda liitumist SportID-ga. Võtke meiega ühendust – kasvõi kohe -,  ja uurige, kuidas SportID teie ettevõttele kasulik saab olla!

Loe järgmisena: Kuidas muuta töötajasõbralikkus kliendisõbralikkuseks? Maanteeameti lugu