SportID kõige suurem ettevõte: “Täheldatud on spordi selgelt positiivset mõju – ja meie lähtume sellest!”

SportID-s töötab ümmarguselt 15 inimest. Me teame-tunneme kõik üksteist ja kohtume tihti. Mõni meist on võistlustantsija, mõni kergejõustiklane, mõni jalgpallur. See tähendab aga, et kui asi läheb trenniks, peab igaüks meist üksi punnitama. Oluliselt lihtsam on trennikaaslasi leida USS Security töötajatel: neid on SportID süsteemis 1015, mis teeb neist meie kõige suurema töötajaskonnaga ettevõtte! Lausa nii suure, et kogu meie kasutajaskonnast moodustavad nad tervelt 5%.

“Sportimise eest hoolitsemine nii suure kollektiivi puhul on tõepooest veidi keerukas,” nendib USS Security personaliassistent Kristiina Nester. “Rohkearvuline töötajaskond üle Eesti toob endaga kaasa erinevaid sportimissoove ja kõigile meelepärast tegevust meil endal võimalust pakkuda ei ole. Seetõttu ongi SportID oma valikuterohkusega suurepärane võimalus. Sportida saab kogu Eestis, olenemata kohast,” kirjeldab Nester, kuidas USS Security suurune ettevõte asja enda jaoks oluliselt kergemaks on teinud.

Miks üldse tasub sporditoetusega nii suures ettevõttes vaeva näha? “Turvateenuse osutamine eeldab head füüsilist vormi. Sellepärast ongi meie ettevõttele oluline spordivõimalusi pakkuda,” selgitab Nester.

Kolm aastat tagasi töötati USS Securitys välja motivatsioonipakett, mille üheks osaks saigi just sporditoetus. “Soovisime sellega motiveerida töötajaid keha toonuses hoidma ja pärast töönädalat lõõgastuma.”

uss_synna
USS Security kõige sportlikum töötaja on turvatöötaja Mark Simla.

Üle ega ümber ei saa ka sellest, et USS Securitys peetakse sporditoetust värbamisel väga tugevaks eeliseks, kinnitab Nester. “Reaktsioon on sporditoetusele alati positiivne!” Nester lisab, et eriti on see oluline just noortele töötajatele, aga üha rohkem on see eelis ka teistele. “Eriti nüüd, kui on oma tervise eest hoolitsemine muutub järjest populaarsemaks.”

“Sporditoetus on eelis – eriti nüüd, kui on oma tervise eest hoolitsemine muutub järjest populaarsemaks.”

Spordiüritustel ja ühistel treeningutel osalemine ja teineteise motiveerimine toimub USS Securitys pisikestes gruppides, mis moodustuvad huviala või töövaldkonna põhiselt. “Ei saa unustada, et turvatöö peab olema tagatud paljudel juhtudel 24/7 ning alati on suur hulk inimesi, kes ei saa ühel konkreetsel ajahetkel treeningul osaleda.”

Nii, nagu ei tasu turvameheks  võtta võõrast tänavalt, on ka USS Security juhtkond kindel, et spordiasjad tuleb anda spetsialistide kätte.

“Eraldi statistikat selle kohta, kuidas sporditoetus meie töötajate tervisele mõjunud on, me pidanud ei ole. Võib-olla polegi vaja kõike ise välja selgitada. Usume oma ala eksperte, kes on läbi viinud uuringuid füüsilise aktiivsuse mõju kohta inimesele. Täheldatud on selgelt positiivset mõju – ja me lähtume sellest,” on Nester kindel.

“Täheldatud on spordi selgelt positiivset mõju – ja me lähtume sellest.”

Küll aga on USS Securitys tehtud pisikest nakkusstatistikat. Täpsemalt spordinakkuse oma, mainib Nester. “Paljud töötajad, kes kogu kompensatsiooni ära kasutavad, panustavad ka ise veel lisaks ning spordivad rohkemgi, kui meie võimaldame. Sporditoetusel on selline kergelt nakatav mõju: kui ikka näed, et kolleeg läheb sportima, siis ühel hetkel otsustad ka ise järele proovida – vähemalt pakutava kompensatsiooni ulatuses.”

Kui teie ettevõte on liialt suur, et selle spordikulude haldamisega ise tegeleda, tasub kaaluda liitumist SportID-ga. Võtke meiega ühendust – kasvõi kohe -,  ja uurige, kuidas SportID teie ettevõttele kasulik saab olla!

Loe järgmisena: Kuidas muuta töötajasõbralikkus kliendisõbralikkuseks? Maanteeameti lugu