Tallinna Lennujaama Spordiklubi: “Süües kasvab isu!”

Juuli lõpp, Suvespartakiaad ja 500 osalejat. 20 spordiala, kolm päeva ja 17 Eesti firmat. Võistluse järel tõuseb Eesti Sportlikema Ettevõtte tabeli tippu Tallinna Lennujaama SK. Kuus aastat tagasi oli lennujaam selles samas tabelis 41. kohal. Edulugu?

“Lennujaama spordiklubi mõte tekkis mul siis, kui olin lennujaamas töötanud pea kaks aastat,” räägib lennujaama lennundusjulgestuse juhina töötav Tarvi Pihlakas.

Põhilised spordialad, millega sellel ajal lennujaamas tegeleti, olid ujumine ja korvpall. Nii saigi ühel korral pärast korvpallitreeningut juhatuse liikmetele välja käidud mõte: luua MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi.

“Seda selleks, et koondada spordi ja koos vaba aja veetmise vastu huvi tundvad töötajad ja seda tegevust ka natuke organiseeritumalt teha,” selgitab Pihlakas. Mõte võeti omaks ning 14. oktoobril aastal 2008 asutatigi MTÜ Tallinna Lennujaama Spordiklubi.

Algus oli vaikne, sest terve 2009. aasta toimetati vaid liikmemaksude najal ning paljudel võistlustel käia ei saadud. Siiski võtsid lennujaama töötajad osa sama aasta veebruaris toimunud Firmaspordi Talimängudest, tänasest Talispartakiaadist, ning üldarvestuses tuldi 16. kohale.

Raha vähe, tahtmist palju

Et raha oli vähe, olid üheks spordiklubi propageerimise võtteks omaüritused, mida peeti minimaalse kuluga. “Aga need saavutasid populaarsuse ja tekitasid huvi ka spordiklubi tegevuse vastu. Korraldasime lennujaama töötajate seas lauatennise, autoorienteerumise ja ujumise võistlused, veetsime vaba aega koos kanuutades ja paintballi mängides,” räägib Pihlakas.

foto: Kaimo Puniste

Kõik see andis panuse selleks, et 2009. aasta märtsiks kuulus Tallinna Lennujaama spordiklubisse 23 liiget. Firmaspordi aasta koondarvestuses jagati 40.-41. kohta.

“Aktiivsem osavõtt firmaspordiüritustest algas aastal 2010, kui tekkis juurde rahalisi toetusi, millega hakkasime käima üritustel, mis huvi pakkusid ja emotsiooni andsid,” meenutab Pihlakas.

Nüüd ei läinud enam palju aega, kui lennujaama töötajate laudadele hakkasid ilmuma medalid ja karikad.

2011. aastal saavutati esimene koht Eesti Ettevõtete Sügismängudel ja Firmaspordi Kuldpallil ning kolmas koht Sprite Streetball sarja harrastajate üldarvestuses.

“Kuigi tulemused ei olnud eesmärk omaette, hakkas välja kumama põhimõte “süües kasvab isu”. Ehk kui saime ühelt võistluselt hea emotsiooni, tahtsime järgmisele juba rõõmuga minna. Väga hästi töötas ka suust-suhu turundus, mis kasvatas meie klubiliikmete arvu 2011. aasta lõpuks 62 liikmeni,” kirjeldab Pihlakas. Selleks ajaks oli spordiklubi osalenud juba 65 võistlusel.

Eesmärk: tulla esikolmikusse

Järgmise aasta lõpuks oli lennujaama spordiklubi tõusnud ettevõtete üldarvestuses 4. kohale. Siis tekkis ka julgus panna paika eesmärk ja tulla 2013 aasta kokkuvõttes esikolmikusse. Rahvas tuli mõttega kaasa ja eesmärk saavutatigi! Ent lisaboonusena tekkis sportlastel huvi hakata treenima juhendajate käe all.

Pihlaka sõnul käivad nüüd paljud harrastajad regulaarselt juhendajatega harjutamas ja see on tõstnud nende enesekindlust, aga ka huvi konkreetse ala vastu.

“Nädalavahetuseti oleme teinud selliseid koolitusi, kus konkreetse ala, näiteks suusatamise või jooksmise juhendaja käe all näidatakse põhitehnikaid. Need üritused on samuti populaarsed,” kirjeldab Pihlakas.

Nüüd möödunule tagasi vaadates on spordiklubi loomine kaasa aidanud mitte ainult töötajate kehalisele aktiivsusele, vaid ka omavahelisele suhtlusele, kinnitab Pihlakas.

Sport on kokku viinud need, kes muidu tööalaselt muidu kokku sattuda ei pruugiks.

Alustavatele ettevõtetele soovitab Pihlakas mitte esimese asjana kohe suurt tükki haarata ja vingeid eesmärke seada. “Pigem töötajaid julgustada ja neile võimalusi pakkuda – muu on juba boonuseks.”

Kui ka teie ettevõttes oleks vaja kokku viia inimesed igalt alalt, tasub mõelda sporditoetuse pakkumisele ja kaaluda liitumist SportID-ga. Võtke meiega ühendust – kasvõi kohe ,  ja uurige, kuidas SportID teie ettevõttele kasulik saab olla!

Lisa kommentaar