Teeme oma töötajate seljad lõpuks korda

Aprill on töökohaspordikuu ja selle raames korraldab Eesti Firmaspordi Liit koostöös EOK ja Ühendusega Sport Kõigile 26.-27. aprillil Toilas töökohaspordikuu seminari. Seminari keskseks teemaks on sedapuhku meie töötajate valutavad seljad. SportID poolt läbiviidud uuring näitas, et enam kui pooltel töötajatel on selja- ja lülisamba probleemid, mis on valdavalt tingitud ebapiisavast liikumisharjumisest töökohal. Uuring tõi välja ka asjaolu, et probleemid vaevavad ka kehaliselt aktiivseid inimesi. Seminari eesmärgiks on tuua välja probleemide põhjused ja pakkuda lahendusi nende ennetamiseks ja ravimiseks.

Tasakaalus programm – nii teooria kui praktika

Kui tavapärane seminar kujutab endast paigal istumist ja haigutamist, siis töökohaspordi seminar saab olema erandlik. Oma teoreetilist pagast tagasit saavad kõik kahtlemata täiustada, kuid kavas on ka väga palju praktilist liikumist. Seega seda ohtu, et kellelgi sammal selga kasvab, ei ole.

MyFitnessi ja Nike treener Britta Aduson räägib Eesti tööandajate seas läbiviidud uuringust, millele vastas enam kui 2500 töötajat ning mis tõi välja päris teravalt probleemi olemuse – enam kui pooltel kontoritöötajatel on seljad haiged. Tegemist on epideemiaga, millesse lihtsalt peab iga endast lugupidav tööandja täie tõsidusega suhtuma. Mida sellest uuringust veel välja sai lugeda ja keda ohustab istumine kõige enam, saate teada, kui tulete Brittat kuulama.

Britta Aduson (pildil vasakul) tutvustab ettevõtete spordiseminaril SportID poolt korraldatud uuringut, mis näitab, et paljude töötajate seljad Eestis on väga viletsas olukorras. Foto: Gerry Sulp

Liikumis- ja sporditeaduste doktor Priit Purge Tartu Ülikoolist selgitab meile, mis toimub meie kehas, kui me teeme istuvat tööd ja mida saaks ja peaks liikumise ja treeninguga parandama.

Võtmeesinejaks on Soome UKK Instituudi professor Minna Aitasalo, kelle eestvedamisel on Soomes läbiviidud väga põhjalik uuring suunaga, millised on tegevused, mida töökohad saavad teha, et töötajate sagedasest istumisest tingitud terviseprobleeme vältida. Uuringus katsetati ja mõõdeti kümneid erinevaid võimalusi, seega võite olla kindlad, et sisu on selles märksa rohkem kui pelgalt soovitusest iga poole tunni tagant püsti tõusta ja ringi vaadata.

Väga suurt rõhku seminaril paneme praktilisele poolele. Nõu harjutusvara osas annavad Eesti oma ala tippspetsialistid. Kadri Vernik, Tartu Ülikooli Fitnessklubi treener, viib läbi Rühitreeningu töötoa, millest saab kasu iga osaleja personaalselt ning loodetavasti viib selle saadava kasu edasi ka oma kolleegidele.

Kontoritreeningu ja kontorijooga praktilised töötoad-treeningud viib läbi FirmaFitnessi rajaja ja kontseptsiooni autor Susie-Ann Viirg. Lõbus fakt Susie-Anni kohta – tegemist on Eesti parima nais-käesurujaga, kes teeb tuule alla nii mõnelegi tugevale mehele. Seminaril temaga õnneks kätt suruda pole vaja.

SportID Eesti turu müügijuht Andres Joosep räägib meile sporditoetustuse käesoleva aja trendidest ning millisel moel seda maksta töötajatele kõige efektiivsemalt, et nad ka päriselt liikuma saada.

 

Kas Tauri Vahesaare käest päris sellise triki jaoks kasulikke nõuandeid saab spordiseminarilt, seda me veel ei tea. Ei kinnita ega ei lükka ka ümber, nagu ütlevad klassikud. Saame näha.

Motivatsiooniloengu eest kannab hoolt endine Rakvere korvpalliklubi peatreener Andres Sõber. Mees, kes on tuntud “lõuapoolik”, ent alati väga pühendunud oma tiimi innustaja ja eestvedaja. Andres Sõbra kõige suurem tugevus on alati olnud see, et tema meeskonnad usuvad endasse ja mängivad hingestatud ja loomingulist korvpalli, kus on esindatud nii kokkulepitud kombinatsioonid kui ka loominguline lähenemine. Kokkuvõttes on see toonud märkimisväärseid võite ja suurepäraseid tiitleid nii mõnegi nime poolest kuulsama ja suurema klubi vastu. Milline on Andres Sõbra filosoofia tiimi motiveerimisel ja juhendamisel, seda saame kõik kuulda ja sellest innustuda reedesel pealelõunal.

Kahe päeva vahelisel ajal ootab kõiki osalejaid Toila Spa. Vaba-aja programmis on aga kavas ka mälumäng ning palju muudki põnevat.

Kavast ei puudu ka sportlik-meelelahutuslik pool. Kavas on mälumäng, hommikujooks Eesti ühe lootustandavama noore laskesuusataja Johan Talihärma eestvedamisel. Saab teada mis asi on slackline treening ja saab ala proovida maailma ühe parima slacklineri Tauri Vahesaare eestvedamisel. Seda, et tuleks hakata 5 cm laiusel rihmal saltosid viskama ja oma kaela murdma, pole vaja karta. Oma koormuse saab igaüks vastavalt oma tasemele kätte.

 

Kuidas registreeruda?

Seminari aitavad korraldada Eesti Olümpiakomitee, Ühendus Sport Kõigile, Kulutuuriministeerium ja SportID. Seminari korraldab töökohaspordikuu raames Eesti Firmaspordi Liit.

Registreerumine töökohaspordi seminarile on käimas. Enda osalemissoovist kirjuta aadressile liisa@firmasport.ee

Seminari ajakava ja lisainfo leiad siit.

 

Lisa kommentaar