Tervislik kollektiiv DPD Eesti näitel

DPD Eestit tuntakse kui ühte suurimat ja usaldusväärseimat kullerifirmat Eestis. Meile on nad aga silma jäänud hoopis ühe teistsuguse asjaloo poolest – nimelt olid nad suvel nii juulis kui ka augustis meie aktiivsete ettevõtete edetabelis esimesed. Kas pelgalt suvine juhus või hoopis eriti agara spordikollektiivi tulemus? Otsustamine ise järgi uurida DPD Eesti käest.

Oma kogemust ja ideid 125-pealises ettevõtted jagasid meiega personalijuht Annika Oruaas ja personali assistent Katrin Mahla. Juba algusest peale oli selge, miks DPD nõnda oma töötajaid hoiab. Annika ja Katrin rääkisid õhinal ning kirega oma tegemistest ja plaanidest, tervisliku kollektiivi toetamisest ja põhimõtetest, mille eesmärk on luua ühtne ja õnnelik töökeskkond.

Teeme siinkohal väikese kokkuvõtte DPD Eesti tervisliku kollektiivi arendavatest tegevustest.

Sporditegemise innustamine

Kuna suvel võtavad töötajad puhkusele minnes ka spordiklubidest puhkuse, utsitas DPD Eesti neid sportima läbi suvespurdi kampaania. Suvespurdi võistluse raames pidid osalejad üles märkima oma päevase trenni, olgu see siis rattasõit, matk või hoopis jooks. Osa võtsid nii paadunud spordisõbrad kui ka harrastajad ning premeeriti kolme parimat. 

Annika rõhutas ka järjepidevuse rolli töötajate motiveerimises. Mitte ainult kampaaniad ei motiveeri töötajaid sporti tegema, vaid nii toetused kui ka tervislikke eluviise propageerivad tegevused peaksid olema järjepidevad ja stabiilsed. Näiteks on üks lihtne viis seda saavutada puuvilja kolmapäevadega.

fruit

Vaheldusrikkus teeb elu põnevaks

Sporditoetused on küll üks efektiivseimaid viise tervisliku töökeskkonna loomiseks, kuid Annikale ja Katrinile meeldib oma loovus lendu lasta ja ka teisi lähenemisi proovida. Ühe lahendusena korraldati aprillis tervisenädal, kus iga päev oli fookuses mõni tervisega seotud teema. Näiteks jagati teadmisi hambatervise päeval suuhügieenist; nahatervisepäeval rääkisid Niine kliiniku arstid naha eest hoolitsemisest ning kõikidel töötajatel oli võimalus oma sünnimärke kontrollida; tervisliku toitumise päeval sai omandada teadmisi õigest toitumisest. Ka tehti kontorijoogat ja kontoritrenni.

 

Kirevust tuuakse tööellu ka ühiste matkadega ja sportlike suvepäevadega.

 

Töötajate soove tuleb kuulata

Tervislikke eluviise soodustavaid tegevusi mõtlevad küll enamasti välja Katrin ja Annika, kuid siinkohal kuulavad nad ka töötajate huve. Näiteks tõsteti sporditoetus 35 eurole kuus pärast seda, kui üldkoosolekul õpiti kollektiivilt, et just see oleks töötajate peamine soov. Ka palju teisi ideid on sündinud koostöös teiste töötajatega ning nende huve kuulates. Siinkohal rõhutas Annika, et 5-aasta tagused eelistused ei pruugi täna enam pädeda. Oluline on huvide pidev pärimine ja kaardistamine, kuna inimesed vahetuvad ja soovid muutuvad.

 

„Kui me midagi ei tee, siis me ei saa ju teada, mis meeldib ja mis ei meeldi!“

 

Teiseks on oluline koguda töötajatelt tagasisidet, et saada aimu meelistegevustest. Pärast üritusi ja kampaaniad tehakse kokkuvõtted ja järeldused vastavalt töötajatelt saadud feedbackile. Kui mõni ettevõtmine kukub läbi, ei tasu sellest ennast norgu lasta, vaid hoopis vigadest õppida. „Kui me midagi ei tee, siis me ei saa ju teada, mis meeldib ja mis ei meeldi!“ kommenteerib Annika. Näiteks õpiti smuutivõistluste läbikukkumisest seda, et eelistatakse tegevusi, mis pole ajaliselt mahukad. Näiteks populaarseimad tervisenädala tegevused olid lihas- ja rasvamassi mõõtmine, mida lasi kontrollida pea iga töötaja.

Haigestumisega tuleb tegeleda

Tervis pole mitte ainult usin sportimine, vaid tasakaalu saavutamine töö, pere ja vaba aja vahel. Haigestudes on oluline end korralikult ravida, mitte töötada pideva haiguse foonil. Seepärast toetab DPD Eesti ka töötajate haiguslehtesid juba teisest päevast, et töötajad korralikult oma haiguse kodus ära põdeda saaksid ning tervenenuna tööle naasta. Peale haiguslehtede ennetatakse ka haigestumist läbi gripivaktsiinide toetamise.

 

 

Tuuli Land

Vabal ajal harrastajast seiklussportlane ja adrenaliinisõltlane, kohvihoolik ja kompulsiivne jooksja. Ülejäänud aja kohusetundlik skaut ja psühholoogiatudeng.

Lisa kommentaar