Tõhusam kui palgatõus

Oled tööandjana huvitatud, et Sinu kalleima vara – töötajate haiguspäevade arv väheneks? Otsid tööandja brändi edendamiseks midagi, mis eristaks Sinu ettevõtet teistest oma valdkonna ettevõtetest? Täiendav ravikindlustus võib olla tõhusam kui palgatõus.

Alates 2018 aastast on tööandjatel võimalus erisoodustusmaksuvabalt hüvitada töötajate tervise säilimiseks ja parandamiseks tehtavad kulutused. Paljud ettevõtted võimaldavad töötajatele spordisoodustust. Millist hüve pakkuda aga töötajatele, kes fitnessklubi asemel eelistavad metsajooksu või töötajatele, kes ei ole absoluutselt spordist vaimustuses? Üheks võimaluseks on eraravikindlustus.

ERGO ettevõtetest klientide hulgas 2017. aasta kevadel läbiviidud uuringu kohaselt on tööandjad väga huvitatud pakkuma töötajatele laiemat motivatsioonipaketti, mis ei koormaks ettevõtte rahakotti täiendavate maksudega.

Seadus võimaldab erisoodustusmaksuvabalt hüvitada muuhulgas ka ravikindlustuse kindlustusmakseid. Vabatahtlik ravikindlustus on täienduseks Haigekassa kindlustusele. Eelkõige tagab see töötaja kiire pääsemise eriarsti vastuvõtule ning hüvitab soovi korral näiteks hambaravi või taastusravi kulud. Just eriarsti vastuvõtule pääsemine on kujunenud Haigekassa süsteemi üheks suurimaks kitsaskohaks. Selle aasta 1. septembri seisuga oli näiteks nahaarsti järjekord Põhja Eesti regionaalhaiglas 107 päeva ehk ligikaudu neli kuud. Statistika kohaselt on näiteks melanoomi haigestumine Eestis viimase kümne aastaga kahekordistunud. Aastas saab nahavähi diagnoosi üle 1400 inimese. Vähi varajane avastamine on ülimalt oluline. Seega valitakse pigem vastuvõtt erakliinikus, mis on tasuline. Kindlustus aitab tekkinud kulud katta.

ERGO ravikindlustuse on sõlminud seni pigem välismaised ettevõtted, kelle jaoks töötajate tervise eest hoolitsemine on olnud aastaid elementaarne motivatsioonipaketi osa. Samas näeme, et üha enam otsustavad eraravikindlustuse kasuks ka pigem väikesed, kuni 10 töötajaga Eesti ettevõtted.

Puutume igapäevaselt kokku klientidega, kellel on olnud vabatahtlikust ravikindlustusest palju abi. Tervisekontrolliks vastuvõtule läinud patsientidest on naistel avastatud emakakaelas toimunud muutusi ning meestel eesnäärme muutusi. Oleme hüvitanud nende klientide operatsioone erakliinikus. Haigekassa järjekorrad nimetatud operatsioonidele on pool aastat kuni aasta. Selle aja jooksul on töötaja suure tõenäosusega rohkem mures oma tervise, mitte oluliste tööülesannete pärast. Kiiresti abi saades väheneb haiguspäevade arv ning töötaja saab oma igapäevatoimetuste juurde naasta.

Vabatahtliku ravikindlustuse valimine tööandja motivatsioonipaketti ei pruugi olla sugugi kulukas. Erisoodustusmaksuvabastuse piirmäära sisse (400 eurot aastas) mahub nii kiire arstiabi, hambaravi kui profülaktiliste uuringute kindlustuskaitse. Mitmed ettevõtted, sealhulgas ERGO on andnud oma töötajatele võimaluse valida spordikulude või ravikindlustuse hüvitamise vahel. Nii saavad erinevate huvidega töötajad valida just neile sobiva tööandja soodustuse.

Lepingu sõlmimine ja haldamine on väga lihtne. Seda saab teha läbi Sport ID keskkonna. Seega jääb tööandjal ära kulutuste haldamise kohustus. Töötajad saavad arstiabi ERGO koostööpartnerite juures nagu riiklikus süsteemis – maksavad omaosaluse ning ülejäänud arveldused teevad kindlustusandja ja kliinik omavahel. Töötaja saab valida ka arsti, kes ei ole koostööpartner. Sel juhul tuleb arve ise tasuda ning tasumist tõendav dokument läbi ERGO mobiilirakenduse kindlustusandjale saata. Hüvitis kantakse kontole üldjuhul paari päeva, maksimaalselt 10 tööpäeva jooksul.

ERGO ravikindlustuspaketid SportID-s leiad siit.

Lisa kommentaar