Uuel aastal uue hooga: “Ei viitsi, imelik on olla ja väsinud ei ole vabandused!”

Kui sattusid võistluse “Uuel aastal uue hooga!” ajal aktiivsuspäeviku edetabelit vaatama, nägid kindlasti, kes troonis ettevõtete osavõtuedetabeli esikohal: Fujitsu. Kokku sai ettevõte enda hulgast osalema lausa 34 töötajat! Kadedusttekitava tulemuse taga on ühisüritused – ja ettevõtte vägev juhtkond, kes lubas fujitsukaid aktiivsuse eest eraldi premeerida.

SportID võistluse “Uuel aastal uue hooga!” eesmärk oli alustada endale antud lubadustest kinni pidamisega esimesel võimalusel. Jaana Jõgisuu, kes tuli üldedetabelis 11. kohale, andis lubaduse rohkem jah-sõna öelda.

“Põhiline lubadus, mille endale andsin, oli ”Mõtle vähem, tee rohkem”. Nii sai treeningpäevik aeg-ajalt lisatäiendust, mis aitas ka antud võistluses konkurentsis püsimisele kaasa,” kinnitab Jaana.

Kui keegi kutsus kuhugi pikemale matkale või aktiivsele tegevusele, siis sellele ei eelnenud pikka mõttekäiku – kuidas, mismoodi, kas.

Järgnes kindel jah!

Jaana kolleeg Mari Rüütli, kes tegi Fujitsu töötajate seas parima tulemuse ja tõusis üldedetabelis lausa 8. kohale, tegi endaga lepingu tobedad vabandused vanasse aastasse jätta.

“Lubasin endale, et trennist puudumine on okei ainult teise trenni või vahel harva mõne olulise kultuurisündmuse tõttu. “Ei viitsi”, “imelik on olla”, “väsinud” ei ole aktsepteeritavad vabandused.”

Mari lisab, et võistlus oli lubaduse täitmisel lisamotivaator, et trenni eel ei tekikski üldse mõtlemise ja kahtlemise momenti, kas täna minna või mitte.

Ettevõte lubas lisapreemiaid

Mis oli see Fujitsu-poolne innustus, mida sportlikele töötajatele lubati? “Meie firmas kuulutati välja kolmekuuline ettevõtmine koos SportID krediidi tõstmisega – see oli piisav motivaator, et mõnel päeval nädalas jala tööle tulla,” selgitab Jaana.

“Tegime lisaks ka oma ettevõttesisese aktiivsuspäevikukampaania, mis toetab paremaid lisakrediidiga. Paistab küll, et mõlemad kampaaniad on meie sportlikku rahvast hästi innustanud,” lisab Mari.

fujitsutiim
Fotol: Fujitsu tiim möödunud aasta võrkpalliturniiril Kõvaketas

Tööandja poolt lisakrediit, SportID poolt loosiauhinnad. Ent motivatsiooni ei kingi keegi – see tuleb konkurentide abiga luua. “Töökaaslaste progressi jälgimine tekitas teatavat võistlusmomenti ja hasarti küll,” kinnitab Jaana.

Spordialasid, mida võistluse jooksul trennipäevikusse lisada, ei jaksaks keegi kokku lugeda. Milliseid trenne tegid edetabelis püsimiseks Jaana ja Mari? “Mina madistasin kõige rohkem matil jitsu- ja maadlustrennides, ning umbes sama palju tantsupõrandal rahvatantsutrennides,” kinnitab Mari.

Mitmekülgsus hoiab värskena ja esmapilgul väga erinevatel aladel võib tegelikult olla väga palju põnevaid kokkupuutepunkte.

Mitmekesisusele panustas ka Jaana: “Õnneks oli plaan mitmekesine ning sisaldas nii ujumist, jooksu, jõutreeninguid kui matku. Arvan, et ajaliselt sai kõige rohkem siiski kõndimist, sest päevane eesmärk, 10 000 sammu, tuli ju ikka täis teha.”

Play together, stay together!

Trenni teeb Jaana üldjuhul üksi, paari sõbra või treeneriga. “Kuid nädalavahetuse pikemad matkad üritasin kombineerida erinevate seltskondadega,” lisab ta.

Fujitsu aktiivne sõpruskond ei ole sirgunud aga päris tühja koha pealt. “Meil on traditsioonilised üritused, nagu Jalgpalliturniir Soomes, ja mitmed ITLi poolt korraldatud võrkpalliturniirid. Käime ka valikuliselt jooksu- ja rattavõitlustel,” räägivad Jaana ja Mari.

“Eriti tore oli Fujitsu meeskonna rannavolleturniiri võit möödunud sügisel. Ja muidugi igasuvine lustlik Ratrace,” toob Mari esile eredamaid mälestusi.

Kui ettevõttel on olemas toetav juhtkond, ühisüritused ja motiveeriv spordikompensatsioon, siis polegi ime, kui tiim sedavõrd kaugele jõuab. Palju õnne suurima tiimi välja pannud Fujitsule – ja kohtumiseni juba uutel üritustel!

Lisa kommentaar