Uuel aastal uue hooga: “Puhkepäevi endale ei lubanud, sest konkurent ei maga!”

Seekordses uue aasta lubadusi meenutavas liikumisürituses “Uuel aastal uue hooga” lasime tiimide kõrval võistlustulle ka üksikosalejad. Nüüd, kui võistlus on läbi, võime tulemustele otsa vaadates öelda: sportlik üksikosaleja teeb parimatele tiimidele silmad kõvasti ette!

Selleks, et parimad trenninipid nii tiimilt kui üksikosalejalt kätte saada, panime nad kõrvuti ja küsisime: mis teile kui tiimile või üksikosalejale eelise andis? Tiimidest esitasime küsimuse trennipunktide arvestuses võitnud Coats Eesti võistkonnale koosseisus Marianne, Anne, Kaia, Kai ja Sirje.

“Meie firmast osales sel võistlusel ka mitmeid üksikosalejaid, kes võistkonnana oleksid meile kindlasti väga tugevat konkurentsi pakkunud,” sõnas Marianne. Just sel põhjusel palusime üksikosalejate arvestuses oma nippe jagama nende töökaaslase, Coats Eesti eest võidelnud Jelena Ungefugi, kes pälvis tihedas üksikosalejate rebimises teise koha.

1. Millised eelised on tiimiga osalejatel üksikosalejate ees ja vastupidi?

Tiim: Meeskonnaga osalemine innustab kindlasti maksimaalselt pingutama, sest tunned ju vastutust ka teiste ees, kuna ei esinda vaid iseennast vaid kogu tiimi. Koos läksime töölt jala koju ja käisime ka vabal ajal värskes õhus tervisesporti tegemas.

Üksikosaleja: Mina ei ütleks, et üksikosalejal on mingid eelised – üritasin lihtsalt ise teha nii palju, kui suutsin.

2. Kas meeskond soodustab laisklemist ja kas üksikosalejana võisteldes tuleb topelttööd teha?

Tiim: Kui mõni tiimiliige oli tervise pärast rivist väljas, pingutasid teised ekstra rohkem. Näitena võime tuua selle, kui Marianne vigastas päev enne võistluse algust õnnetult veekeskuses jalga ja oli üle nädala rivist väljas. Appi tulid Sirje ja Anne, kes andsid endist õhtustel käimisringidel kahepeale kokku 300%!

Üksikosaleja: Mina üksikosalejana endale puhkepäevi ei lubanud. Seadsin eesmärgiks, et kasvõi natukene, aga midagi üritan iga päev teha – konkurent ju ei puhka! 😉

3. Kes oli teie jaoks suurim konkurent?

Tiim: Kogu võistluse vältel olime tiimi “Tigu takus” kannul ja ega eriti esikohast unistada ei julgenudki. Alles viimase nädala keskel sai välja öeldud mõte, et äkki paneks ikkagi võistluse kinni… ja kondimootor pandigi täie auruga tööle!

Üksikosaleja: Suurim konkurent oli inimene, kes võitis esikoha – Viljar Varik Scaniast. Tema tulemus pani mind päeva jooksul rohkem tegema. Suur tänu talle selle eest!

4. Millist trenni tuli teha, et edetabelis teistest ette jõuda?

Tiim: Oleme üleüldiselt selline sportlik kamp, talvel on meil rohkem käimist ja võimalusel uisutamist. Lumevabal perioodil oleme aga kõik suuremal või vähemal määral rattafännid. Varem oleme osalenud “Käi Jala” võistlustel ja sügisel sai ka Kondimootoriga ühinetud.

Üksikosaleja: Mina panin tähele, et ujumine aitas rohkem punkte saada, aga kõige enam punkte kogusin käimisega. Üldiselt ma spordiga palju ei tegele, aga see projekt andis mulle hea võimaluse keha rohkem liigutada.

unnamed

5.  Ürituse nimi on “Uuel aastal uue hooga” – kas andsite ka endale spordiga seonduvaid uusaastalubadusi? Kui palju aitas see üritus neid lubadusi täita?

Tiim: Otseselt uusaastalubadusi kindlateks sportlikeks eesmärkideks me ei andnud – aga kindlasti ootame suure huviga veel selliseid võistluseid!

Üksikosaleja: Ausalt, pole endale midagi lubanud! Lihtsalt tahtsin, lihtsalt – tegin!

Lisa kommentaar